هشدار ترامپ به اروپایی ها :
داعشی ها را بازگردانید تا آنها را آزاد نکنم
رئیس جمهوری آمریکا در یک پیام توئیتری به اروپایی ها هشدار داد که نیروهای داعشی زندانی شده در سوریه را به کشورهایشان بازگردانند در غیر این صورت واشنگتن اقدام به آزادی آنها می کند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از خبرگزاری فرانسه،رئیس جمهوری آمریکا در یک پیام توئیتری به اروپایی ها هشدار داد که نیروهای داعشی زندانی شده در سوریه را به کشورهایشان بازگردانند در غیر این صورت واشنگتن اقدام به آزادی آنها می کند.

«دونالد ترامپ» در این پیام توئیتری نوشت: «آمریکا از بریتانیا،آلمان،فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی می خواهد تا حدود 800 نیروهای داعشی که در سوریه دستگیر شده اند را به کشورهایشان بازگرداند و آنها را مورد محاکمه قرار بدهد.»

در ادامه این پیام آمده است: «خلافت داعش در حال فروپاشی است و نباید کاری انجام شود که ما مجبور شویم گزینه جایگزین آزادی آنها را انتخاب کنیم.»

ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری آمریکا چندی پیش اعلام کرد که همه تروریست های داعش را دستگیر کرده است و انتظار می رود که در پی این اقدام،کاخ سفید نیروهای آمریکایی را از خاک سوریه خارج کند.

اکنون حدود دو هفته است که دولت ترامپ از متحدانش می خواهد تا شهروندان داعشی خود را باز گردانند و واشنگتن برای کمک به استرداد آنها اعلام آمادگی کرده است اما زمان در حال پایان یافتن است و هنوز کاری در این زمینه انجام نشده است.

برخی از کشورها مانند فرانسه ترجیح داده اند که شب نظامیان داعش در بازداشت نیروهای کرد باقی بمانند.

ترامپ در توئیت خود نوشته است :« ما زمان زیادی را صرف می کنیم تا دیگران قدم بردارند و کاری را که قادر به انجام آن هستند،انجام دهند. ما پس از پیروزی قطعی و کامل بر داعش نیروهای خود را از سوریه خارج می کنیم.»

روز جمعه ترامپ گفت که در 24 ساعت آینده اعلامیه ای را در مورد سقوط داعش منتشر می کند که البته موعدد مقرر به اتمام رسید و او چنین کاری را انجام نداد.

چاپ خبر