مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری:
پوستر شهدای حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان رونمایی می شود
شجاعی طباطبایی از تجلیل از مرتضی اسدی در افتتاحیه نمایشگاه هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی هنر جوان خبر داد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان، «سیدمسعود شجاعی طباطبایی» امروز (یکشنبه، 28 بهمن ) در نشست رسانه ای هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی هنر جوان که در تالار امیرحسین فردی حوزه هنری برگزار شد با اشاره به حادثه تروریستی در سیستان و بلوچستان گفت: تلاش می کنیم تا پوستر شهدای حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را تا مراسم هفتم این عزیزان آماده سازی کنیم. این پوسترها آثار هنرمندان عرصه گرافیک از سراسر ایران است.

 

مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری با بیان اینکه استعدادهای جوان مورد توجه مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری هستند، عنوان کرد: دو عنوان کتاب با نام های کتاب سال تصویرسازی و کتاب سال کارتون و کاریکاتور در راستای معرفی هنرمندان جوان در بخش های تصویرسازی، کارتون و کاریکاتور همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی رونمایی می شود. همچنین یک نشریه نیز در حوزه گرافیک تا پایان امسال چاپ می شود. جشنواره هنر جوان نیز در راستای اهداف مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری یعنی شکوفایی استعدادهای هنرمندان جوان ترتیب داده شده است.

 

وی با اشاره به وقفه پنج ساله در جشنواره هنر جوان بیان کرد: شرایط باید به گونه ای فراهم شود که از دل جشنواره هنر جوان هنرمندان شناسایی شوند و تعامل با این هنرمندان در طول سال وجود داشته باشد. سفرهای علمی پژوهشی، کلاس های آموزشی، برگزاری نشست ها و حضور در مجامع هنری باید برای این هنرمندان در طول سال ترتیب داده شود. با اختتامیه جشنواره هنر جوان کار تمام نمی شود بلکه شروع یک کار جدی برای حمایت از هنرمندان جوان است.

 

مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری اظهار داشت: در افتتاحیه نمایشگاه هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی که سی ام بهمن امسال برگزار می شود از مرتضی اسدی تجلیل خواهد شد. در هر دوره از این جشنواره از یک هنرمند پیشکسوت عرصه هنرهای تجسمی تجلیل می شود.

 

شجاعی طباطبایی خاطرنشان کرد: با تلاش دوستان در سپهر سوره هنر شرایطی فراهم شد که فضای نمایشگاهی به خانه عکاسان و ابوالفضل عالی در حوزه هنری اضافه شود. درب این نمایشگاه از خیابان سمیه باز می شود و فضای خوب و بزرگی است.

 

 

 

 

چاپ خبر