«جشنواره مد و لباس فجر» در گفتگو با معصومه ابتکار
پوشاک ایرانی افق تازه بازارهای جهانی است
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری پوشاک ایرانی را افق تازه بازارهای جهانی دانست و گفت: رسانه ها می توانند توجه و سلیقه ایرانی ها را به تولیدات پوشاک داخلی جلب کنند.

«معصومه ابتکار» در حاشیه بازدید از هشتمین نمایشگاه هشتمین جشنواره مد و لباس فجر در پاسخ به این سئوال که «این نمایشگاه مد و لباس را چگونه دید»؟  به خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان گفت: نمایشگاه مد و لباس نمایشگاه بسیار خوبی است و کارهای خیلی زیبایی در این نمایشگاه عرضه شده که بسیار امید بخش است، با این آثار طراحان بازار را بدست خواهند گرفت و یک گردش مالی بالا و اشتغال خوبی را بوجود خواهند آورد.

 

«معاون امور زنان و خانواده  نهاد ریاست جمهوری» در پاسخ به این سئوال که «آیا پوشاک ایرانی قابلیت عرضه در بازار جهانی را دارد»؟ اظهار کرد:  حتما همینطور است، امروز کارهای زیبایی را در این نمایشگاه دیدم که یقینا قابلیت این را دارد که در بازار های جهانی حتی بازارهایی که امروز در مد و پوشاک پیشی دارند و می بینیم  برند و نام دارند عرضه شوند این بازارها زیبایی های کار ایرانی را ندارند به دلیل اینکهآثار ایرانی متنوع و متفاوت است شما در آن طرح ها این ایده ها، نمادها و تنوع رنگ و هویت را نمی بینید و در خیلی از این طراحی ها جنبه های پیوند با طبیعت را نمی بینید، بنابراین پوشاک ایرانی یک عرصه نوین و افق جدیدی  برای خیلی از بازارهای جهانی است که قطعا می تواند موفق باشد.

 

وی در پاسخ به این سئوال که «ایران بیشترین حجم ورودی پوشاک دارد و بالاترین گردش مالی را هم دارد آثار این نمایشگاه کاربردی است چقدر می توانند در اقتصاد امروز ما تاثیر گذار باشد»؟ توضیح داد: برپایی این نمایشگاه ها و معرفی آثار آنها  اثر گذار است، کاری که رسانه ها باید  انجام دهند این است که طرح ها و نمادهای لباس ایرانی را معرفی کنند، آنها می تواند توجه و سلیقه ایرانی ها را  به تولیدات  پوشاک داخلی و بازار جلب کنند.

 

معصومه ابتکار در پاسخ به این سئوال که «شما خودتان هم از تولیدات پوشاک داخلی استفاده می کنید»؟ گفت: بله همین الان هم مانتوی که من پوشیدم از همین پوشاک ایرانی با سوزن دوزی بلوچستان است.

چاپ خبر