جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس:
تفکر اسلامی زنان را به قهرمانان تاریخ تبدیل کرد
امیر «محمد فهمیده قاسم زاده» گفت:تفکر و رهبری اسلامی زنان ایرانی را به قهرمانان تاریخ تبدیل کرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان، همایش« فصل رویش»  با مشارکت سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران پیش از ظهر امروز 28 بهمن در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.

 

 

بنابراین گزارش امیر «محمد فهمیده قاسم زاده» در سخنانی در این نشست گفت: ورود به دهه پنجم انقلاب ورود به دهه رویشی است که همچنان ادامه خواهد داشت.

 

 

جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، با توضیح اینکه حضرت امام خمینی(ره) در هر شرایطی که با بانوان دیدار داشتند از بهترین تعابیر و توصیفات استفاده می‌کردند، افزود: ایشان احترام فوق العاده‌ای برای زنان قائل بودند.الگوی زنان مسلمان از دیدگاه امام خمینی (ره) حضرت زینب(س) بود.

 

 

در واقع تفکر و رهبری اسلامی  زنان ایرانی را به قهرمانان تاریخ تبدیل کرد. امام راحل همیشه معتقد بودند زنان در پیروزی انقلاب  همراه و همدوش مردان و البته مقدم بر مردان بودند.

 

 

امیر قاسم زاده با بیان اینکه واقعیت است که رویش‌های انقلابی زنان در تاریخ کشور بی‌سابقه بوده است خاطرنشان کرد: صبر و استقامت زنان در سال‌های دفاع مقدس مثال‌زدنی است،شخصیت زن ایرانی نقطه درخشان تاریخ است. زنان نباید عرصه های مختلف جامعه را خالی بگذارند. زن ایرانی محترم و مکرم است.

 

وی افزود: این زنان تاریخ ساز بوده اند، هزاران زن با روحیه انقلابی برکت این انقلاب هستند. زنان ایرانی ثابت کردند می شود عفیف و شریف بود و موفقیت های بزرگ به ارمغان آورد.

 

 

امیر فهمیده خاطرنشان کرد: در دهه پنجم انقلاب رهبر انقلاب با صدور بیانیه‌ای به تشریح دستاوردهای انقلاب پرداخته و توصیه‌هایی داشته‌اند. تربیت نسل جدید از بخش‌های مهم این بیانیه است که باید مد نظر قرار بگیرد.

 

چاپ خبر