امام جماعت مسجدالزهرا (ع):
جلسات قرآن مساجد باید با تفسیر همراه شود
صادقی گفت: جلسات قرآنی در مساجد، پس از پیروزی انقلاب اسلامی رشد خوبی داشته اند که باید محتوای تفسیری نیز در آن‌ها گسترش یابد.

حجت‌الاسلام «علی صادقی» در گفت وگو با خبرنگار مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با بیان اینکه قرآن، کتاب انقلاب اسلامی است، گفت: احیای آموزه های قرآنی در کشور نیازمند فعالیت بیشتر نهادهای مردمی و مراکز دینی در این زمینه است.

 

امام جماعت مسجدالزهرا(س) افزود: مساجد بهترین مرکز و نمازگزاران و فعالان مسجدی بهترین افراد برای فراگیرشدن معارف قرآنی در کشور هستند بنابراین دستگاه های مربوطه باید از این ظرفیت های عظیم و کم هزینه که در سراسر کشور وجود دارند، نهایت استفاده را ببرند.

 

وی افزود: جلسات قرآنی در مساجد، پس از پیروزی انقلاب اسلامی رشد خوبی داشته است که باید محتوای تفسیری نیز در آنها گسترش یابد به طوری که مردم علاوه بر استفاده از نور قرآن، از آموزه های این کتاب انسان بخش نیز بهره مند شوند.

 

این کارشناس در حوزه دین گفت: حوزه های علمیه باید برای تربیت مفسران قرآن جدیت بیشتری داشته باشند زیرا یکی از دلایل کم رنگ بودن جلسات تفسیر قرآن در مساجد، کمبود مفسر است.

 

Image result for ‫قرآن در مسجد‬‎

 

وی اضافه کرد: تعویض قرآن های کهنه با نو یکی از ابتکارات خوب مرکز رسیدگی به امور مساجد برای رونق برنامه های قرآنی در مساجد است که باید دائمی باشد و هیچ گاه متوفق نشود.

 

صادقی خاطرنشان کرد: بیشتر ائمه جماعات مساجد پس از اتمام جلسات طرح تلاوت نور، تعدادی از آیات تلاوت شده را شرح می دهند اما این موضوع، با جلسات تخصصی تفسیر که نیاز مبرم جامعه ما است، تفاوت دارد.

 

وی گفت: متون دینی اسلام، مساجد را خانه های قرآن معرفی کرده است بنابراین همه دستگاه های قرآنی و فرهنگی کشور باید برنامه های قرآنی را با محوریت مساجد، برگزار کنند.

 

 

 

 

چاپ خبر