نماینده مردم همدان در مجلس:
گام دوم یک انقلاب دیگر است/مجلس، دولت و قوه قضاییه وارد عرصه عمل شوند
خجسته با بیان اینکه گام دوم یک انقلاب دیگر است، گفت: مجلس، قوه قضاییه و دولت باید تاکیدات و منویات رهبری را به عنوان یک اصل عملیاتی کنند.

«امیر خجسته» در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان با اشاره به پیام مقام معظم رهبری در چهلمین سال پیروزی انقلاب به عنوان گام دوم گفت: مسئولان باید کلام تخصصی و کارشناسی رهبری را به عنوان یک دستورالعمل در نظر بگیرند و به آن عمل کنند، ایشان به عنوان یک اقتصاددان بزرگ این موارد را مطرح کردند و قطعا انتظار عملیاتی شدن آنها را دارند.

 

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجلس، دولت و قوه قضاییه باید به این موضوع ورود پیدا کنند و این تاکیدات و منویات را عملیاتی کنند. آنها نباید به این نگاه کنند که چه اتفاقی در حال رخ دادن است بلکه باید عزم خود را برای عملیاتی شدن این تاکیدات جزم کنند.

 

خجسته تصریح کرد: این شایسته نیست که یک دهه از تاکیدات رهبری در حوزه مسایل اقتصادی بگذرد ولی هنوز مجلس و دولت و قوه قضاییه کاری انجام نداده باشند، دنیا از طرح اقتصاد مقاومتی ما استفاده کرد اما خودمان در این زمینه لنگ می زنیم.

 

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تاکید کرد: یک دهه بی خیالی و غفلت نسبت به تاکیدات رهبری در حوزه مسایل اقتصادی از سوی سه قوه کشور انجام شده است و آنها ورود جدی به این مسایل نداشته اند و همین جای گلایه مردم را باز گذاشته است.

 

وی با بیان اینکه اعتقاد مسئولان در سه قوه باید به کلام رهبری یک اصل باشد، گفت: مردم از دولت و مجلس عمل می خواهند، ما نباید حل مشکلات اقتصادی مردم را رها کنیم و به دنبال کارهای جانبی برویم.

 

وی گفت: گام دوم یک انقلاب دیگر است البته اگر مسئولان به وظایف شان عمل کنند. اگر ما نتوانیم به این وظایف عمل کنیم، آسیب جدی می بینیم.

 

وی با تاکید بر مبارزه با فساد به عنوان یک اصل در گام دوم گفت: فساد باید از مجلس، دولت و قوه قضاییه شروع شود؛ مبارزه با فساد از جاهای قدرت شروع می شود و نه از مردم، مجلس باید نظارت کند تا دست مفسدین اقتصادی قطع شود. اگر مجلس نظارت نداشته باشد مردم به این مجلس شک می کنند و می گویند حتما در بحث فساد صحبت هایی است که مجلس سکوت کرده است./

چاپ خبر