عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:
دولت نحوه پرداخت ۱۴ میلیارد ریال برای تامین کالاهای اساسی در سال ۹۸ را مشخص کند
دلخوش گفت: دولت باید نحوه پرداخت ۱۴ میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی و دارو در سال ۹۸ را مشخص کند.

«سیدکاظم دلخوش» در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان با اشاره به مهمترین بایدها و نبایدهای لایحه بودجه 98 گفت: دولت در بخش هزینه ای بحث افزایش حقوق و دستمزد در بخش های مختلف را پیشنهاد داده است و مجلس نیز افزایش 20 درصدی حقوق و پرداخت ها را مصوب کرده است. قطعا افزایش و پرداخت حقوق و دستمزد جزو بایدهای بودجه 98 است.

 

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: پرداخت هزینه های جاری دولت نیز جزو ضروریات بودجه است که باید انجام شود که البته برای این موضوع منابع درآمدی پیش بینی شده است اما اینکه آیا این منابع درآمدی به صورت کامل محقق شود یا نه جای بحث دارد.

 

دلخوش تصریح کرد: در بحث تامین اعتبار برای پروژه های عمرانی نیز به دلیل اینکه این پروژه ها خودشان ایجاد اشتغال می کنند باید اعتبارات افزایش یابد.

 

وی با اشاره به پیش بینی هایی که دولت برای کمک به اقشار آسیب پذیر و افراد تحت حمایت نهادهای حمایتی انجام داده است، گفت: کمک به نهادهای حمایتی، امدادی، بخش های دانشگاهی و تقویت بنیه دفاعی نیز جزو ضروریات است که البته دولت به این موضوع توجه کرده است البته ما معتقدیم توجه به مسایل فرهنگی و مسایل آموزش و پرورش نیز جزو بایدهاست که باید مرحله به مرحله در این زمینه جلو برویم.

 

وی با اشاره به پیش بینی 14 میلیارد دلار از 21 میلیارد دلار فروش نفت برای تامین کالاهای اساسی و دارو در لایحه بودجه 98 گفت: این پیش بینی خوب است اما دولت باید نحوه پرداخت را مشخص کند، ما معتقدیم که باید این پرداخت یا به صورت الکترونیکی و یا کوپن باشد چرا که با این روش ها عدالت اجرایی می شود و احتمالا ما چگونگی پرداخت را به عنوان بندی در پیشنهادات الحاقی به لایحه بودجه مطرح خواهیم کرد./

 

 

چاپ خبر