رئیس ستاد کل نیروهای مسلح:
پاکستان یا خودش با گروهک‌های تروریستی مقابله کند یا اجازه دهد ایران وارد عمل شود/ خنثی شدن ۹۵ درصد حوادث تروریستی در ۲ ماه گذشته
باقری گفت: از مقامات پاکستانی خواسته ایم که یا خودشان مناطق حضور گروهک های تروریستی را پاکسازی کنند و یا اینکه اجازه دهند تا نیروهای مسلح ایران وارد شده و با این گروهک ها مقابله کنند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، «سرلشکر محمد باقری» امروز (دوشنبه 29 بهمن) که به قم سفر کرده است، در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اقدامات جمهوری اسلامی در راستای مبارزه با تروریست ها در کشور پاکستان گفت: کشور پاکستان مسئولیت اصلی و اساسی در دفاع از مرزهای خود و همچنین پاکسازی سرزمین های همجوار با جمهوری اسلامی را دارد.

 

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بیان داشت: اردوگاه آموزشی مخفی توسط گروهک های تروریستی در پاکستان ایجاد شده است و با پول عربستان و امارات، تجهیز و سازماندهی شده اند.

 

*آغاز مذاکره جدی با پاکستان

وی گفت: مذاکره جدی با مقام های سیاسی و نظامی پاکستان به صورت جدی آغاز شده است و تیمی از مسئولان این کشور به ایران آمده و در سطح فرماندهان پاکستانی در حال انجام است.

 

باقری تاکید کرد: از مقامات پاکستانی خواسته ایم که یا خودشان مناطق حضور گروهک های تروریستی را پاکسازی کنند و یا اینکه اجازه دهند تا نیروهای مسلح ایران وارد شده و با این گروهک ها مقابله کنند.

 

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه عملیاتی از روز گذشته در منطقه بلوچستان پاکستان توسط ارتش آن کشور بر اساس اطلاعات جمهوری اسلامی آغاز شده است گفت: این برخورد ممکن است که کافی نباشد و به همین دلیل مذاکرات در سطح بالا میان دو کشور ادامه داشته تا بتوانیم امنیت پایدار را در منطقه ایجاد کنیم.

 

وی بیان داشت: مرز مشترک میان ایران و پاکستان حدود هزار کیلومتر است و کشور پاکستان توانمندی کمی در منطقه بلوچستان دارد و مرزها در این منطقه باز است.

 

باقری گفت: اگر به هر دلیلی فعالیت مراکز آموزشی و همچنین محل های استقرار گروهک های تروریستی در پاکستان ادامه یابد، ایران بر اساس منشور ملل متحد، حق بدیهی و بین المللی خود می داند تا راسا با این مراکز برخورد کند.

 

*95 درصد حوادث تروریستی 2 ماه گذشته خنثی شده است

وی عنوان داشت: طی دو ماه گذشته 95 درصد حوادث تروریستی خنثی شده است و گروهک های تروریستی نیز برای ایجاد ناامنی در کشور تلاش های بسیاری انجام می دهند که با هوشیاری نیروهای مسلح آنها را خنثی کرده اند.

 

باقری گفت: جمهوری اسلامی در مرزهای شرقی اقدامات گسترده ای انجام داده و بخش های زیادی از مرزهای مشترک شرقی خود را مسدود و نیروهای زیادی در مرز مستقر کرده است، اما همچنان بخش هایی از این مرز باز است که تروریست ها اقدام به ورود به کشور کرده اند.

چاپ خبر