مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان خبر داد:
به‎کارگیری ۲۰۰۰ تشکل دینی و مذهبی برای کاهش آسیب‎های اجتماعی
حجت‎الاسلام ولی‎نژاد با بیان اینکه بیش از ۲ هزار تشکل دینی و مذهبی زیرمجموعه تبلیغات اسلامی گلستان فعالیت می‎کنند، گفت: با به‎کارگیری از ظرفیت این تشکل‎های دینی و مذهبی درصدد کاهش آسیب‎های اجتماعی هستیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، «حجت‎الاسلام نورالله ولی‎نژاد» امروز(پنجشنبه 2 اسفند) در حاشیه جلسه توجیهی تشکل‎های دینی و مردم‌نهاد در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی گلستان اظهار کرد: به‌منظور به‎کارگیری از ظرفیت تشکل‎های دینی مردم‌نهاد برای کاهش آسیب‎های اجتماعی امروز جلسه نشست توجیهی با تشکل‎های دینی و مردم‌نهاد در نظر گرفته‌شده است.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان ادامه داد: بحث صیانت از خانواده با توجه به افزایش روزافزون آسیب‎های اجتماعی و طلاق از موضوعاتی است که می‎تواند در فعالیت تشکل‎های دینی و مذهبی استان اثربخش باشد.

 

حجت‎الاسلام ولی‎نژاد یادآور شد: با توجه به اینکه تشکلهای دینی مستقیماً با جامعه هدف سروکار دارند و از توانمندی خوبی برخوردار هستند لذا درصدد آن هستیم که بتوانیم از ظرفیت این تشکل‎های مردمی بهره‌مند شویم.

 

وی گفت: تشکل‎های دینی از ظرفیت خوب و قابل‌توجهی برخوردار هستند و هر یک می‎توانند پایگاه معنوی باشند و همان‌طور که این تشکل‌ها در گسترش برنامه‎های مذهبی و اجتماعی می‎توانند اثربخش باشند به همان میزان نیز می‎توانند به کاهش آسیب‎های اجتماعی در جامعه کمک کنند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان خاطرنشان کرد: در استان گلستان بیش از ۲ هزار تشکل دینی مرتبط با سازمان تبلیغات اسلامی فعالیت می‎کنند.

 

حجت‎الاسلام ولی‎نژاد افزود: کاهش مصرف مواد مخدر، صیانت و تحکیم کانون خانواده ، کاهش طلاق و بحث کاهش نزاع‎های اجتماعی ازجمله موضوعاتی است که می‎توان با بهره‎گیری از ظرفیت‎های تشکل‎های مردمی و مذهبی به آن پرداخت. 

 

وی گفت: تشکل‎های مذهبی و مردم‎نهاد می‎توانند از توان خود برای هر آنچه به‌عنوان یک آسیب اجتماعی یاد می‎شود استفاده کنند و قطعاً با توجه به اینکه طیف گسترده‎ای از این تشکل‎های دینی و مذهبی را جوانان تشکیل می‎دهند به‎کارگیری از این تشکل‎ها منجر به کاهش آسیب‎های اجتماعی می‎شود.

 

چاپ خبر