حجت الاسلام میردامادی:
فاصله طبقاتی در کشور زیاد است/ نیروی انتظامی تلاش قابل ملاحظه ای دارد
امام جمعه موقت اصفهان گفت: فاصله طبقاتی و تبعیض در کشور زیاد است و باید این وضع مدیریت و ساماندهی شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، حجت الاسلام «سید مجتبی میردامادی» در خطبه های نماز جمعه اصفهان با اشاره به وضعیت نامساعد معیشت مردم اظهارداشت: وضعیت اقتصادی و زندگی روزانه مردم با مشکل روبرو است و باید تدبیر ویژه ای برای این موضوع مهم بشود.

امام جمعه موقت اصفهان افزود: فاصله طبقاتی و تبعیض در کشور زیاد و باید این وضع مدیریت و ساماندهی شود تا اینکه یک سری اندک مردم در رفاه عالی و تفریح و خوش گذرانی نباشند و عده ای هم در شرایط سخت زندگی و مشکلات ناشی از آن شرایط بدی را داشته باشند.

 

وی با اشاره به اینکه دشمنان اسلام همواره علیه دین توطئه کرده اند، تصریح کرد: بخشی از نابمسانی وضع اقتصادی کشور ناشی از تحریم ها و توطئه دشمنان و بخش دیگر بی تدبیر مسئولان نسبت به مدیریت و جلوگیری از اختلاس ها است.

 

امام جمعه موقت اصفهان ادامه داد: اختلاس های پیاپی در کشور و تصرف اموال عمومی مردم باعث ناراحتی شده و باید تدبیر ویژه ای بشود و در حالی که مردم ایران همواره برای دفاع از خاک و ارزش های کشور در صحنه بوده اند باید وضعیت اقتصادی آن ها بهبود یابد و آن ها با چنین اخبار اختلاس و فساد نباید ناامید شوند.

 

وی با اشاره به اینکه فساد اخلاقی هم باید در کشور مدیریت شود، اذعان داشت: تذکر لسانی، توصیه به خوبی ها و جلوگیری از رفتارهای غلط افراد برای مبارزه و پیشگیری از فساد اخلاقی لازم است و پلیس در این راستا و همچنین برخورد با مجرمین تلاش قابل ملاحظه ای داشته است.

 

حجت الاسلام میردامادی با بیان اینکه رئیس جدید قوه قضاییه عزم جدی برای مبارزه با فساد به دست گرفته است، اذعان داشت: مسئول جدید دستگاه قضا بدون توجه به ملاحظات باید با افراد متخلف و مجرم جامعه برخورد جدی داشته باشد و این موضوع به اطلاع قضات نیز برسد.

 

وی افزود: برخی از مسئولان نسبت به بیت المال بی توجه هستند و اطرافیان و فرزندان آن ها به راحتی اموال عمومی را تصرف و برای خود به استفاده می برند.

 

حجت الاسلام میردامادی همچنین با اشاره به آغاز سال نو و مشکلات معیشت مردم یادآورشد: افرادی که تمکن مالی دارند برای رفع چالش های معیشتی سایر افراد اقدام و زمینه سازی برای رفع مشکلات آن ها داشته باشند و به افراد نیزامند کمک کنند.

چاپ خبر