پس از شمارش ۹۷ درصد آرا
رقابت تنگاتنگ «نتانیاهو»- «گانتس» ادامه دارد
نتایج ۹۷ درصد از صندوق های رای گیری در انتخابات رژیم صهیونیستی نشان می دهد که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در انتخابات پیروز شده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از عرب48، شمارش 97 درصد از صندوق های رای گیری در انتخابات رژیم صهیونیستی در صبح امروز(چهارشنبه 21 فروردین) نشان می دهد که تعداد کرسی های حزب «لیکود» به ریاست «بنیامین نتانیاهو» با با رقیب خود حزب« آبی – سفید» به ریاست «بنی گانتس» مساوی و تنگاتنگ است. به طوری که لیکود تاکنون (37 کرسی) و رقبش (36 کرسی) به دست اورده است.

این درحالی است اردوگاه راستگرایان معتقد است که جایگاه خود را به 65 کرسی در ازای 55 کرسی افزایش خواهند داد.

فهرست« جبهه عربی برای تغییر» توانسته شش کرسی را به دست بیاورد؛ ائتلاف« اتحاد و تجمع» نیز چهار کرسی و حزب عربی« رام بلد»  چهار کرسی را کسب کردند.

براساس نتایج غیرنهایی صبح امروز انتخابات رژیم صهیونیستی تاکنون حزب«شاس» هشت کرسی، حزب«کار» شش کرسی، حزب «اسرائیل خانه ما» شش کرسی، احزاب کولانو(همه ما) چهار کرسی، «میرتص»چهار کرسی را به دست آورده اند.

براساس این نتایج، احزاب مذهبی و راستگرا، 65 کرسی و احزاب عرب و چپگرا 55 کرسی در این انتخابات خواهند داشت.

 

اردوگاه راستگرایان و تحلیل های رژیم صهیونیستی نشان می دهد که نتانیاهو به زودی تشکیل دولت آینده را برعهده خواهد گرفت. ائتلافش پایدارتر از ائتلاف کنونی است که تنها 61 عضو دارد.

نتایج حزب لیکود و آبی – سفید برای این دو فهرست دستاوردی به شمار می آید، زیرا تعداد کرسی هایی که نتانیاهو به دست آورده است، بالاترین نتایج در تاریخ لیکود است. همچنین حزب آبی – سفید به عنوان حزبی که برای نخستین بار در این رقابت سیاسی به میدان آمد، تعداد کرسی های زیادی را به دست آورده است. اما نتایج به دست آمده برای حزب «کار» بدترین نتایج در تاریخش است.

نتانیاهو بامداد امروز پیروزی خود را اعلام کرد و رایزنی خود را برای تشکیل دولت آتی با ایجاد ارتباط با احزاب راست گرا که تعدادی از آنها حمایت خود را از وی اعلام کردند، آغاز کرده است.

این درحالی است که حزب «آبی – سفید» نیز خود را پیروز این انتخابات اعلام کرد و گفت: در این انتخابات پیروز و بازنده مشخص است. نتانیاهو به دستیابی 40 کرسی وعده داد و با اختلاف زیاد شکست خورده است. نخست وزیر صهیونیستی آنچه در جریان است، می بیند، به همین دلیل  ما باید تشکیل دولت را برعهده بگیریم نه گزینه دیگر.

 

در همین حال، دو حزب «اسرائیل خانه ما» و «میرتص» اعلام کردند که در برگزاری انتخابات تخلفاتی رخ داده است، به طوری که در بسیاری از صندوق های مراکز رای گیری، برگه ای به نام این احزاب وجود نداشته یا مخدوش بوده اند.

برهمین اساس، این تخلفات انتخاباتی در مناطق صهیونیست نشین«هدرا،لاد»،«بت یام»،«اور آکیوا»،«نتانیا»، «نتویوت» دیده شده است.

چاپ خبر