نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر :
ماه مبارک رمضان ماه توانمندی انسان جهت ترک گناه است
آیت الله صفایی بوشهری در مراسم اعتکاف روزه اولی ها، گفت: انسان در ماه مبارک رمضان با انجام واجبات الهی توانمندی خود را برای ترک گناه بالا می برد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از بوشهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر ظهر چهارشنبه (1 خرداد) با حضور در جمع معتکفین روزه اولی در مسجد شهید مصطفی خمینی (ره) بوشهر، بیان کرد: تمامی تکالیفی که از سوی خداوند برای انسان ها واجب شده است، آنها را از انحراف دور می کند و راه نجات، کمال و سعادت دنیا و آخرت را به آنان نشان می دهد.

 

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان ماه خودسازی انسان برای کسب تقوا است، اظهار داشت: انسان متقی خود را از گناه حفظ کرده و به واجبات عمل می‌کنند، کارهای نیک انجام می‌دهند و همواره احساس می‌کنند که در وجودشان خدایی نهفته است.

 

 

 

 

امام جمعه بوشهر بیان کرد: همینطور که برای انرژی گرفتن و قدرتمند شدن نیاز به غذا خوردن دارید با گرفتن روزه خود را برای ترک گناه قدرتمند می سازید.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان ماه توانمندی انسان جهت ترک گناه است، تصریح کرد: انسان در ماه مبارک رمضان با انجام واجبات الهی توانمندی خود را برای ترک گناه بالا می برد.

 

 

 

وی بر اهمیت احترام گذاشتن به والدین و مربیان تاکید کرد و افزود: والدین و مربیان شما روزه اولی های عزیر تمام تلاش خود را برای پرورش و بالا بردن سطح معنوی و عبادی و شکل گیری شخصیت اجتماعی با ویژه گی های اسلامی انجام می دهند و بهترین کار از سوی شما احترام گذاشتن به این عزیزان و همچنین انجام مبانی دینی که به شما یاد میدهند است.

 

امام جمعه بوشهر با اشاره به فضای کنونی که جامعه و تلاش دشمن برای دور کردن کودکان و نوجوانان از مبانی دینی و مساجد، اظهار کرد: شما کودکان عزیز با حضور در مساجد و انجام واجبات دینی، نماز خواندن و روزه گرفتن خود را به خداوند نزدیکتر می کنید.

 

گفتنی است در پایان این دیدار آیت الله صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر به سوالات و شبهات دینی روزه اولی ها پاسخ داد.

 

 

 

چاپ خبر