رییس سابق شورای اسلامی شهر تهران:
نمایندگان مجلس شورای اسلامی «ملی» فکر کنند و نه «منطقه ای»
چمران درباره ویژگی های یک نماینده کارآمد گفت: یک نماینده کارآمد باید بتواند قبل از فکر کردن به مسائل منطقه ای به مسائل کشور و ملی بپردازد.

«مهدی چمران» در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان در مورد ویژگی های یک نماینده کارآمد گفت: نماینده کارآمد نماینده ای است که فقط برای شهر خود نمایندگی نمی کند بلکه تمام نمایندگان در کنار یکدیگر قوه مقننه کشور را تشکیل می دهند که رکن اصلی قانگذاری را به خود اختصاص می دهند و مسائل کلان کشور را در نهاد مجلس شورای اسلامی مورد بحث و بررسی قرار می دهند.

 

رییس سابق شورای اسلامی شهر تهران افزود: نمایندگان در کنار این وظیفه خطیر در امر قانون گذاری به مسائل و مشکلات شهر و روستای خود هم رسیدگی می کنند.

 

فعال اصولگرا گفت: متاسفانه برخی نمایندگان در زمان نمایندگی خود سعی می کنند کلنگی در منطقه خود به زمین بزنند و تمام این طرح ها در حد پروژه های نیمه تمام باقی می ماند  و سالها به طول می انجامد تا به پایان برسد.

 

چمران تصریح کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مجلس باید ملی فکر کنند و نه منطقه ای، در حقیقت نمایندگان ابتدا باید ملی فکر کنند و بعد منطقه ای. نمایندگان باید توانمندی این امر را داشته باشند که در کنار تفکر ملی به مسائل  و مشکلات منطقه ای خود نیز بپردازند.

 

وی گفت: توانمندی، آگاهی به مسائل سیاسی، تخصص، عدم حساسیت بر روی مسائل جناحی و منطقه ای و شخصی از جمله ویژگیهای یک نماینده کارآمد است. نماینده مجلس شورای اسلامی باید به فکر به مردم و کشور خود باشد تا بتواند خدمت کند.

 

چمران ادامه داد: نماینده مجلس شورای اسلامی باید خالص باشد و از اعتقاد درست دینی و مذهبی برخودار باشد و وام دار کسی نباشد و خود را تنها وام دار خدا بداند. این نماینده در کنار توان فکری و آگاهی و تخصص کافی در سایه اخلاص می تواند به بهترین نحوه ممکن مشکلات را حل کند.

 

رییس سابق شورای اسلامی شهر تهران در مورد اولویت های مجلس جدید شورای اسلامی خاطر نشان کرد: مهمترین اولویت مجلس جدید شورای اسلامی قاعدتا مسائل اقتصادی و کشاورزی است و باید بر این دو محور تمرکز کند. بنده بر روی مسایل فرهنگی و اقتصادی به عنوان مهمترین مسائل مجلس جدید تاکید می کنم./

چاپ خبر