معاون سیاسی وزیر کشور مطرح کرد:
باید امانتدار درستی در انتخابات باشیم/سیاست وزارت کشور بی طرفی است
عرف سیاست وزارت کشور را بی طرفی دانست و تاکید کرد: مسئولان به هیچ عنوان حق جانبداری از هیچ کس را ندارند و باید امانت دار درستی باشیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، آئین تکریم و معارفه استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد عصر امروز (۲۶ خرداد) با حضور معاون سیاسی وزیر کشور، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، مدیران کل، فرمانداران و دیگر مدیران و چهره های سیاسی استان برگزار شد.

 

«جمال عرف» در این آئین، با اشاره به اینکه ما در ابتدا دچار تحریم هایی شدیم و بعد از آن استان های بسیاری دچار سیل شدند، گفت: در پایان امسال از آزمون تحریم های ظالمانه ملت ما پیروز بیرون خواهند آمد، زیرا ترامپ می‌ خواهد نتیجه این ظلم به ایران را در انتخاباتش ببیند.

 

معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه وزارت کشور دو وظیفه ذاتی و اصلی دارد که یکی سیاست داخلی و دوم امنیت داخلی است، اظهار داشت: حوزه سیاست داخلی در وزارت کشور بر عهده معاونت سیاسی است.

 

وی مهم ترین رخدادهای امسال را انتخابات دانست و اضافه کرد: سیاست وزارت کشور بی طرفی است.

 

عرف با اشاره به اینکه مسئولان به هیچ عنوان حق جانبداری از هیچ کس را ندارند، یادآور شد: باید امانت دار درستی باشیم؛ نکته دوم قانون مداری مدنظر ماست، در مجامع بشری می گویند «قانون بد بهتر از بی قانونی است».

 

معاون سیاسی وزیر کشور ضمن تاکید بر اینکه انتخابات قانون داشته و بر اساس آن عمل می شود، خاطرنشان کرد: سیاست ما برگزاری انتخابات سالم و بدون مشکل است.

 

وی با اشاره به اینکه محور اصلی انتخابات فرمانداران بوده و موظف هستند این مورد را رعایت کنند، گفت: انتخابات با نشاط از دیگر اصول ماست و مقام معظم رهبری مشارکت، امینت، سلامت، رقابت سالم را مشخص کردند.

 

عرف با بیان اینکه ما موظف هستیم این ارکان را به درستی انجام دهیم، اضافه کرد: همه کسانی که انقلاب اسلامی را قبول دارند از نظر ما جزء انقلاب اسلامی هستند و باید زمینه مشارکت آنها فراهم شود.

 

معاون سیاسی وزیر کشور در زمینه استعفای احمدی هم، گفت: ما هیچ بحث جابجایی برای وی را نداشتیم، اما خودشان اصرار داشتند، من خیلی جدی نگرفتم؛ بعد از عید فطر آمدند و دیدم خیلی جدی است و گفت در زمان قانونی هم استعفای خودم را داده ام؛ بنابراین فرایند جایگزینی به سرعت انجام شد.

 

وی اضافه کرد: در برخی از استان ها این فرایند سخت و پیچیده می شود، اما وقتی بحث کلانتری مطرح شد نمایندگان به سرعت به اجماع رسیدند و از خصوصیات برجسته نمایندگان است، در انتخاب کلانتری کش و قوس نداشتیم.

چاپ خبر