معاون اجرایی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان خبر داد
نتایج قرعه‌کشی عتبات دانشگاهیان اول تیر اعلام می‌شود/آغاز اعزام‌ها از ۲۷ تیرماه
زارع با اشاره به تمدید دو روزه ثبت‌نام در بیست و یکمین دوره عتبات دانشگاهیان گفت: تا کنون ۵۲ هزار نفر از طریق سایت لبیک اطلاعات‌شان را ثبت کرده‌اند. نتایج حاصل از قرعه‌کشی شنبه، یکم تیرماه اعلام و اعزام‌ها از ۲۷ تیرماه آغاز می‌شود.

«محمد زارع» در گفت و گو با خبرنگار گروه قرآن و معارف خبرگزاری شبستان با اشاره به تمدید مهلت ثبت نام در بیست و یکمین دوره عتبات دانشگاهیان، اظهار کرد: به دلیل استقبال بالای متقاضیان، مهلت ثبت نام در بیست و یکمین دوره عتبات دانشگاهیان که پیش از این 27 خردادماه اعلام شده بود تا 29 خرداد تمدید شد، قرعه کشی میان ثبت نام کنندگان نیز روز پنجشنبه، ۳۰ تیرماه انجام می شود و اسامی  پذیرفته شدگان روز شنبه، یکم تیرماه از طریق سایت لبیک اعلام می شود.

 

معاون اجرایی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان افزود: تاکنون 52 هزار نفر برای شرکت در بیست و یکمین دوره عتبات دانشگاهیان ثبت نام کردند که نسبت به دوره قبل که حدود 50 هزار نفر بود، رشد داشته است، ضمن اینکه این آمار تا 29 خردادماه افزایش می یابد.

 

وی اضافه کرد: ۱۳ هزار نفر در بیست و یکمین دوره عتبات دانشگاهیان از ۲۷ تیرماه به این سفر معنوی اعزام خواهند شد.

 

زارع ادامه داد: اعزام دانشگاهیان به این دوره از عتبات را ۳۵۰ کاروان انجام می دهند که ۲۶۸ کاروان به صورت هوایی و ۸۲ کاروان به صورت زمینی اعزام می شوند.

 

یادآور می شود، دانشجویان دختر از ۲۷ تیرماه تا اول شهریورماه و دانشجویان پسر از اول شهریورماه تا ۱۵ مهرماه اعزام می‌ شوند. ضمنا ۳۰ میلیون ریال برای سفرهای هوایی و ۱۵ میلیون ریال برای سفرهای زمینی به دانشجویان توسط یکی از بانک‌ها وام ارائه می‌ شود و برای دانشجویان پسر مشمول نیز با سازمان نظام وظیفه و اداره گذرنامه هماهنگی به عمل آمده تا مجوز خروج این دانشجویان اخذ شود. در این راستا سال گذشته ۲ هزار مجوز خروج برای دانشجویان مشمول برای سفر به عتبات اخذ شد که امسال نیز همین حدود  است.

 

چاپ خبر