۲۵ مرداد؛ آ‌خرین مهلت ارسال اثر به ششمین سوگواره «علمدار کربلا»
مدیرستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان ایلام گفت: مهلت ارسال اثر به ششمین فراخوان علمدار کربلا تا ۲۵ مرداد ماه ادامه دارد.

حجت‌الاسلام «علی چراغی‌پور» در گفت و گو با خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با بیان اینکه امکان ارسال اثر به ششمین سوگواره ملی «علمدار کربلا» تا ۲۵ مرداد ماه وجود دارد، اظهار کرد: تاکنون از سراسر کشور استقبال خوبی از این فراخوان صورت گرفته و آثار بسیاری به دبیرخانه فراخوان ارسال شده است.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان ایلام موضوعات این سوگواره را در بخش های عکس، شعر، آواها و نواهای عاشورایی به همت ستاد کانون های مساجد استان ایلام دانست و افزود: سوگواره ملی علمدار کربلا در طول سال های گذشته با استقبال گسترده مخاطبان همراه و محور این سوگواره ملی با موضوع شعر بوده، اما امسال آواها و نواهای عاشورایی با محوریت شخصیت حضرت ابوالفضل(ع) هم به این فراخوان افزوده شده است.

 

وی ادامه داد: با توجه به گستردگی شبکه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در مناطق مختلف شهری و روستایی، برگزاری این سوگواره می‌تواند زمینه‌ساز ثبت و ضبط عشق و ارادت مردم مناطق مختلف کشور به ائمه اطهار (ع) به‌ویژه حضرت ابوالفضل العباس (ع) باشد و در این فراخوان ملی توجه خاصی به آثار بومی نیز شده است.

 

وی عرض ارادت به ساحت مقدس خاندان مطهر اهل‌بیت (ع)، آشنایی بیش‌ از پیش با معارف و سیره اهل‌بیت (ع) و استفاده از ظرفیت عظیم کانون‌های فرهنگی هنری برای ترویج این معارف و صیانت از مواریث ارزشمند دینی و آیینی به‌ویژه فرهنگ رفیع عاشورا را از اهداف برگزاری این سوگواره ملی دانست.

 

یادآور می شود، سوگواره ملی «علمدار کربلا» به همت دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان ایلام و مشارکت ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و همکاری روابط عمومی حرم حضرت ابوالفضل العباس (ع) و ستاد بازسازی عتبات عالیات همزمان با ماه صفر(۱۰ مهر ماه سال ۹۸) برگزار می شود.

 

چاپ خبر