رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ :
هیچ اقدامی از سوی دستگاه قضایی برای مصادره و تخریب «منازل پلاک قرمز» صورت نگرفته است
سرهنگ بخشنده با بیان اینکه هنوز هیچ اقدامی از سوی دستگاه قضایی برای مصادره و تخریب منازل پلاک قرمز شوش و هرندی صورت نگرفته است گفت:در حال حاضر ۱۵ تا از این منازل نیز فک پلمپ و در حال فعالیت هستند.

سرهنگ «محمد بخشنده»در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان   در خصوص آخرین بررسی از منال پلاک قرمز محله های شوش و هرندی گفت: پلیس همچنان با قوت و قدرت به کار خود ادامه می دهد و تمام تلاش خود را برای پلمپ و عدم فعالیت این خانه ها انجام می دهد ولی متاسفانه دستگاه های مربوطه در این زمینه همکار های لازم را با ما ندارند.

 

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ با بیان اینکه هنوز هیچ اقدامی از سوی دستگاه قضایی برای مصادره و تخریب منازل پلاک قرمز شوش و هرندی صورت نگرفته است افزود:در حال حاضر 15 تا از این منازل نیز فک پلمپ شده و در حال فعالیت و خرید و فروش مواد مخدر و هزاران کار غیر مجاز و خلاف شرع هستند.

 

وی با بیان اینکه برای کاهش آسیب های اجتماعی و جلوگیری از این اقدامات ناپسند در جامعه باید یک کار جهادی و انقلابی صورت پذیرد اظهار کرد: گفته می شود در برخی از این منازل خانواده زندگی می کنند در حالی که اصلن  این موضوع صحت ندارد، همه افراد داخل این منازل ،متفرقه بوده و مرتکب انواع و اقسام جرایم و بزه ها  می شوند.

 

سردار بخشنده با بیان اینکه پلیس تنها است از دستگاه های مربوطه  درخواست همکاری کرد.

 

با بیان اینکه آموزش پیشگیری از اعتیاد در مناطق حاشیه نشین یکی از برنامه های مهم پلیس در سال جاری است، افزود: 21 کلانتری در حاشیه تهران و نقاط آلوده مستقر هستند. محور برنامه های ما در این محلات آموزش و پیشگیری از اعتیاد و کاهش آسیب های اجتماعی است. آموزش یکی از برنامه های ما در سال 98 است که در مساجد، مدارس، شورایاری ها، مناطق و محلات اجرایی خواهد شد.

 

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ با بیان اینکه تئاتر خیابانی پیش از اعتیاد هم یکی از برنامه های ما در سال جاری است، خاطرنشان کرد: ما سعی کردیم کلمه «نه گفتن» را به جوانان آموزش دهیم. در حال حاضر بیش از دو هزار مسجد در تهران وجود دارد که اگر هر مسجد یا حسینیه یک یا دو نفر معتاد را مدیریت و بازپروری کند اصلا در تهران معتادی نخواهیم داشت لذا لازم است که همه سازمان ها، نهادها، حسینیه ها، مدارس و مساجد پای کار بیایند و هر کدام یک معتاد را مدیریت و بازپروری کنند. ولی وضعیت کنونی تهران در حوزه معتادان متجاهر مناسب است، تهران حداقل ۲۰ هزار معتاد متجاهر دارد.

 

این در حالی است که اسکندر مومنی دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر در گفتگو با خبرنگار شبستان گفته بود:طبق پیگیری های ستاد مبارزه با مواد مخدر از طریق دستگاه قضایی، مقرر شد یک اقدام اساسی در جهت مصادره این منازل صورت بگیرد تا هر بار بعد از پلمپ، مجدا فعالیت خود را آغاز نکنند، انشالله بتوانیم با همکاری دستگاه های ذی زبط هر چه سریع تر این اقدام را عملیاتی کنیم.

 

چاپ خبر