شبستان گزارش می دهد:
دیوارهای فرسوده، جان مردم کرمان را تهدید می کند
دیوارهای قدیمی به ویژه در معابر پرتردد و کوچه های کم عرض، عبور و مرورهای مردم کرمان را با خطر مواجه می کند و شهرداری ها موظف هستند در این باره تدبیری لحاظ کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان، دیوارهای قدیمی به ویژه در معابر پرتردد و کوچه های کم عرض، عبور و مرورهای مردم کرمان را با خطر مواجه می کند و شهرداری ها موظف هستند در این باره تدبیری لحاظ کنند.

 

عصر (۲۷ خرداد)در کوچه شماره ۱۳ خیابان شهید بهشتی کرمان، یکی از همین دیوارها متعلق به ملکی قدیمی که صاحب آن گویا در خارج از کشور به سر می برد؛ بر یک دستگاه خودرو پراید آوار شد و تا ساعت ها زیر آوار ماند.

 

کوچه شماره ۱۳ خیابان بهشتی، کوچه ای کم عرض، یک طرفه و پرتردد است که به خیابان ابن سینا وارد می شود و چون کلینیک پررفت و آمد بعثت دقیقاً در همین خیابان قرار دارد و تعدادی ساختمان پزشکان نیز نزدیک آن است؛ به همین دلیل یک پارکینگ عمومی نیز در همین کوچه وجود دارد.

 

علاوه بر این، دیوارهای فرسوده زیادی و بافت قدیمی کرمان از جمله یکی از پارکینگ بازار کرمان وجود دارد؛ دیوارهایی که تا امروز هنوز تصمیم مشخصی برای آن اتخاذ نشده است با وجودی که ماه بانو معصوم زاده، عضو مستعفی شورای شهر کرمان و رییس کمیسیون بهداشت این شورا، بارها و بارها خطر این دیوارها را به مسئولین شهری گوشزد کرد.

 

معصوم زاده می گوید: شهرداری نسبت به زمین یا بناهای مخروبه و یا دیوارهای در حال تخریب و نیمه تمام که در خیابان، کوچه و میدان قرار گرفتند، باید اخطار دهد اما می تواند ظرف مدت دو ماه به ایجاد نرده یا دیوار یا مرمت آن اقدام کند؛ طبق ماده ۱۱۰ قانون شهرداری ها، مصوب سال ۴۵ شهردار می تواند به مالک چنین ساختمان هایی اخطار کند اما اگر مالک مسامحه و یا امتناع کرد، شهرداری می تواند هرگونه اقدامی را که لازم بداند انجام و هزینه آن به اضافه ۱۰ درصد از مالک یا متولی دریافت نماید.

 

در حادثه کوچه خیابان شهید بهشتی خوشبختانه آسیبی به کسی وارد نشد؛ بر خلاف ادعای یکی از منابع خبری مبنی بر محبوس و مجروح شدن سرنشین خودور پراید به نقل از مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر کرمان؛ اما مشاهدات عینی خبرنگار شبستان که دقیقاً اندکی پس از حادثه در محل وقوع حضور یافته کسی آسیبی ندید.

 

علی عسکری، مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر کرمان ساعت دقیق حضور عوامل این سازمان را دوشنبه شب ساعت  ۲۱ و ۳۰ دقیقه اعلام می کند و به خبرنگار شبستان می گوید: من نگفتم کسی مجروح شده است.

 

تصاویر زیر تهیه شده توسط خبرنگار خبرگزاری شبستان مربوط به عصر دوشنبه(۲۷ خرداد)حوالی ساعت ۱۹  است.

 

 

 

 

 

 

 

چاپ خبر