رییس شورای شهر تهران:
نیاز به ظهور چمران ها و شریعتی ها داریم
هاشمی با اشاره به تهدیدات و توطئه بیگانگان در عصر حاضر گفت: امروز بیش از هر زمان دیگر به ظهور چمران ها و شریعتی ها نیاز داریم که بیش از خود به دیگران بیندیشند.

 

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری شبستان، «محسن هاشمی» در جلسه امروز شورا با اشاره به مناسبت های هفته گفت: سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران و درگذشت دکتر علی شریعتی دو چهره شاخص تاریخ انقلاب اسلامی که تاثیر فراوانی بر نسل جوان دهه 50 داشتند از نمادهای تلفیق تعهد و تخصص در دوره خود محسوب می شوند.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران افزود: چمران و شریعتی بازگشت به وطن و حضور در میان مردم را انتخاب کردند و در این مسیر سخت ترین حملات، ترور شخصیت و سرزنش ها را تحمل کردند اما در اراده آنان برای ساختن جامعه و فردایی بهتر خللی ایجاد نشد.

 

وی تصریح کرد: هیچ اندیشمند و متفکری از خطا و اشتباه منزه نیست و اگر خطا و اشتباهی در تفکرات چهره های ارزشمند تاریخ انقلاب وجود دارد، نباید به سانسور و حذف همه یا بخشی از شخصیت آنها در رسانه منجر بشود.

 

هاشمی تصریح کرد: در زمانه ای که اصالت منافع فردی و باندی و گروهی به مصلحت مردم و انقلاب ارجحیت پیدا کرده به ظهور چمران ها و شریعتی ها نیاز داریم.

 

رییس شورای شهر تهران تاکید کرد: نسلی که انقلاب کرد، شور خود را از شریعتی وام گرفت و نسلی که به جبهه ها رفت با مناجات ها و نگاه عرفانی چمران مأنوس بود.

 

وی تصریح کرد: برخورد حذفی از سوی برخی جریانات فکری و سیاسی با اندیشه مرحوم شریعتی یکی از دلایل ایجاد گروه های انحرافی در انقلاب بود.

 

وی با اشاره به تهدیدات و توطئه بیگانگان علیه ایران در عصر حاضر گفت: با توجه به تهدیدات و توطئه های بیگانگان بیش از گذشته به تولید و تکثیر چمران ها و شریعتی ها نیاز داریم.

چاپ خبر