مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد ناحیه شهید محلاتی:
سخنان مقام معظم رهبری نقطه عطف توسعه فعالیت‌های قرآنی در مساجد می‌شود
حجت‌الاسلام والمسلمین معراجی گفت: امیدواریم سخن مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل کردن مساجد به پایگاه فعالیت‌های قرآنی، نقطه عطفی در گسترش برنامه‌های قرآنی در این خانه‌های خدا شود.

حجت الاسلام والمسلمین «مهدی معراجی» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری شبستان با بیان اینکه دستگاه های متولی قرآنی باید با همکاری دستگاه های مربوطه در حوزه مسجد، منشور توسعه و کیفی سازی برنامه های قرآنی مساجد را تدوین کنند، یادآور شد: اهمیت جایگاه مساجد در حوزه های مختلف به ویژه قرآنی بر کسی پوشیده نیست، مشکل در عملیاتی کردن این موضوع در تصمیم گیری ها و سیاست گذاری های کلان کشور است.

 

مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد ناحیه شهید محلاتی اظهار امیدواری کرد: سخن مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل کردن مساجد به پایگاه فعالیت های قرآنی، نقطه عطفی در گسترش برنامه های قرآنی در این خانه های خدا شود.

 

وی اضافه کرد: توسعه فعالیت های قرآنی برنامه جدی مرکز رسیدگی به امور مساجد است و این موضوع را سال ها است پیگری می کند البته نیازمند مشارکت و همکاری بیشتر دستگاه های قرآنی و فرهنگی کشور در این زمینه هستیم.

 

حجت الاسلام والمسلمین معراجی گفت: مساجد باید برای جذب افراد بیشتر برنامه های جذاب در حوزه های مختلف برگزار کنند با وجود این نباید برنامه های هنری، سیاسی، اجتماعی، علمی و ورزشی مانع از توسعه فعالیت های قرآنی در مساجد شودف به عبارت دیگر، همیشه قرآن و عترت اولویت برنامه ریزی های مساجد باشند که البته در اکثریث مساجد این گونه است.

 

وی ادامه داد: فعالیت های خوبی در دستگاه های تبلیغی و فرهنگی کشور از جمله سازمان اوقاف و امور خیریه و سازمان تبلیغات اسلامی و با همکاری مرکز رسیدگی به امور مساجد برای توسعه فعالیت های قرآنی در مساجد انجام شده است و اکنون به توجه به مطالبه جدی مقام معظم رهبری باید این همکاری ها و فعالیت های بیشتر شود.

 

مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد ناحیه شهید محلاتی گفت: توصیه و تاکید همیشگی ما به ائمه جماعات، هیات امنا و سایر کارگزاران مساجد، اولویت قائل شدن برای برنامه های قرآنی است و اینکه علاوه بر اجرای طرح تلاوت نور و آموزش روخوانی و روان خوانی، باید جلسات تفسیر و آموزش مفاهیم نیز برگزار شود.

 

 

چاپ خبر