عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس:
قوای سه گانه برای پیشگیری از جرم باید همسو باشند
تجری با بیان اینکه ۴ سال قبل اراده ای برای اجرای قانون پیشگیری از وقوع جرم نبود، گفت: قوای سه گانه برای پیشگیری از جرم باید همسو باشند و مجلس در این زمینه نقش کلیدی دارد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان، «فرهاد تجری» شب گذشته (چهارشنبه 29 خرداد) در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما درباره ساز و کارهای اجرایی پیشگیری از وقوع جرم با بیان اینکه 4 سال قبل اراده ای برای اجرای قانون پیشگیری از وقوع جرم نبود، گفت: در مجلس هشتم زمینه این قانون فراهم و این قانون طرح شد.

 

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با وجود تعداد زیاد وقوع جرم در جامعه و ساختار نظام، تمامی دستگاه ها و قوا باید باهم در این زمینه تعامل کنند، گفت: قوای سه گانه باید همسو باشند و مجلس در این زمینه نقش کلیدی دارد.

 

تجری با اشاره به اینکه وقتی نمایندگان در جریان مطالبات و موضوعات مهم کشور قرار گیرند و به جایی می رسند که نیاز به اصلاح قانون وجود دارد، افزود: موضوعات در قالب طرح و لایحه در مجلس مطرح می شود و در قالب لایحه در دولت سریعتر فرایند آن پیگیری شود.

 

وی از تولید قانون به عنوان یکی از معضلات یاد کرد و گفت: او گفت: اینکه در قوانین بر اساس اقتضائات زمانی به دلیل اینکه از یک سیستم پایش برخوردار نبوده، اوضاع مجرمانه متعددی توصیف شده است.

 

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی  تصریح کرد: در بحث پیشگیری از جرم و جرم زدایی در قوانین، اتصال و هماهنگی لازم بین دستگاه ها برای تشکیل مرکز واحد نبوده است.

 

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شورای عالی پیشگیری از وقوع جرم برای ضروت ملی تشکیل شده است که تعامل سه قوه را برای رسیدن به اهداف می طلبد./

چاپ خبر