عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس:
هیچگاه ساختار بازرگانی را در کشور حذف نکردیم
پاپی زاده با اشاره به اینکه هیچگاه ساختار بازرگانی را در کشور حذف نکردیم، گفت: به جای اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت ادغام شود تجمیع صورت گرفت اما متاسفانه دولت شرح وظایف خود را در این رابطه ارائه نکرده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان، «عباس پاپی زاده» شب گذشته (چهارشنبه 29 خرداد) در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما که درباره بودن یا نبودن وزارت بازرگانی بود به عنوان نماینده مخالف با تشکیل وزارت بازرگانی به بیان مطالبی پرداخت و با اشاره به اینکه هیچگاه ساختار بازرگانی را در کشور حذف نکردیم، گفت: این ساختار در وزارت صنعت معدن و تجارت تحت عنوان معاونت‌های مستقل وجود دارد به طوری که انجام وظیفه می‌کند.

 

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس ادامه داد: بسیاری از مسائل حوزه صنعت و تولید را زمانی می توان برطرف کرد که زنجیره تولید را در بازار تامین کنیم.

 

پاپی زاده با اشاره به اینکه به جای اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت ادغام شود تجمیع صورت گرفت، گفت: متاسفانه دولت شرح وظایف خود را در این رابطه ارائه نکرده است و از روز اولی که قانون انتزاع مصوب شد دولت عزم عدم اجرای قانون را در پیش گرفت.

 

وی در ادامه این برنامه خبری با اشاره به اینکه کشور اکنون به خودکفایی در تولید بسیاری از محصولات رسیده است، گفت: ما در بدترین شرایط در بسیاری از محصولات به خودکفایی رسیده ایم. در محصول شکر نزدیک به خودکفایی هستیم و در گندم خودکفا شده‌ایم.

 

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: زمانی ۵ میلیارد دلار در حوزه کشاورزی منفی بودیم اما حالا این حوزه ۹ میلیارد دلار مثبت شده است، امسال ۱۴ میلیارد دلار برای واردات کالا‌های اساسی ارز تخصیص یافته است.

 

پاپی زاده همچنین با اشاره به تولیدات داخلی پروتئینی کشورمان گفت: امسال ما بیش از نیاز داخل تولید مرغ داشته ایم که حدود ٢میلیون و ٢٠٠ هزار تن بوده است، ولی این افزایش قیمت تحت تاثیر همان تورم عمومی است./

 

چاپ خبر