نماینده رهبر معظم انقلاب در حج و زیارت کشور عنوان کرد:
عملیات حج امسال ۶۳ روز به طول می انجامد
به گفته حجت الاسلام نواب، ۱۷ تیر ماه، اولین پرواز زائراین ایرانی به سوی عربستان حرکت می کند و آخرین زائران هم ۱۷ شهریور به ایران باز می گردند و طول عملیات حج ۶۳ روز خواهد شد و برخی از زائران هم ۴۰ روز سفرشان به طول می انجامد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، حجت الاسلام «سید عبدالفتاح نواب»، امروز (پنج شنبه 30 خرداد) در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اعتاب مقدس یکی از پایگاه های مردمی هستند، گفت: بعثه شریف وظیفه دارد که به زائران سرزمین وحی در ایام حج برنامه ریزی کند.

 

سرپرست بعثه مقام معظم رهبری با تاکید بر اینکه بعثه وظیفه دارد برای حرمین عتبات هم برنامه ریزی کند، افزود: پیش از این هم برای حرمین سوریه هم این برنامه ریزی شکل می گرفته است.

 

نماینده رهبر معظم انقلاب در حج و زیارت کشور با یادآوری این مطلب که باعث مسرت است که در ایران اسلامی افرادی تربیت شدند که می توانند خادم حرمین باشند، اظهارداشت: این جلسات باعث هم افزایی می شود و تجربیات آنان برای کسانی که مشرف می شوند مورد استفاده قرار می گیرد.

 

وی با اشاره به اینکه مشاوره های و هم اندیشی ها و هم افزایی ها و برنامه های فرهنگی و اجتماعی در اعتاب مقدس شکل می گیرد، افزود: یکی از ماموریت هایی که وجود دارد بیان فرهنگی اربعین است و برای موکب های بزرگ راویان بزرگی اعزام می شوند و اهداف قیام عاشورا را برای زائرین تشریح می کنند.

 

حجت الاسلام نواب با تاکید بر اینکه در اربعین بیش از یک هزار نفر از روحانیون دعوت و به اربعین اعزام می شوند، اضافه کرد: روحانیونی که به چند زبان مسلط هستند به اربعین اعزام می شوند و برای آنان هم برنامه های فرهنگی هم خواهند داشت.

 

این مقام مسئول تاکید کرد: در شهر کربلا هم این برنامه های فرهنگی وجود دارد و در مسیر پیاده هم افرادی هستند که همراه افراد پیاده به عنوان «همراه پیاده» حاضر خواهند شد.

 

به گفته حجت الاسلام نواب، 17 تیر ماه، اولین پرواز زائراین ایرانی به سوی عربستان حرکت می کند و آخرین زائران هم 17 شهریور به ایران باز می گردند و طول عملیات حج 63 روز خواهد شد و برخی از زائران هم 40 روز سفرشان به طول می انجامد.

 

وی با تاکید بر اینکه امسال تفاهم نامه ای حج و زیارت با وزارت حج عربستان منعقد شد، خاطرنشان کرد: عربستان خواهان اینست که زائران ایرانی بتوانند اعمال را به درستی انجام دهند.

 

نواب در پایان گفت: برای خبرنگارانی که می خواهند پیام زائرین اربعین را به مردم برسانند، برنامه ریزی شده است و این افراد می توانند با هماهنگی دستگاه های مربوطه، کارهای اعزام را انجام دهند.

 

 

چاپ خبر