مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان‌شمالی خبر داد
برگزاری اختتامیه جشنواره سراسری روستایی و عشایر در دهه کرامت/برپایی گفتمان‌های رضوی در مساجد
دبیر اجرایی شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامتِ خراسان‌شمالی از میزبانی مساجد و بقاع متبرکه در برگزاری جشن‌های دهه کرامت خبر داد و گفت: اختتامیه جشنواره سراسری «روستایی و عشایر» در این ایام برگزار می‌شود.

«هاشم شیرازیان» در گفت و گو با خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان از برگزاری اختتامیه جشنواره ملی «روستا و عشایر» همزمان با دهه کرامت خبر داد و اظهار کرد: اختتامیه جشنواره سراسری فرهنگی و مذهبی مناطق روستایی و عشایری با موضوع فرهنگ، آداب و سنن بومی محلی روستایی و عشایری و با محوریت کارکرد مسجد برگزار می شود.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان‌شمالی با بیان اینکه برنامه های دهه کرامت با محوریت مساجد و بقاع متبرکه برگزار می شود، گفت: تلاش می کنیم از ظرفیت دستگاه ها و سازمان ها برای برگزاری باشکوه جشن های دهه کرامت بهره برداری داشته باشیم.


وی از حضور خادمان رضوی در شهرستان های این استان در قالب جشن های «زیر سایه خورشید» خبر داد و تصریح کرد: با همکاری کانون خادمیاری  آستان قدس رضوی، در طول ایام دهه کرامت شاهد حضور کاروان های رضوی درشهرستان های این استان خواهیم بود، ضمن اینکه توزیع بسته های غذایی و فرهنگی در مناطق محروم و حاشیه و محروم از جمله اقدامات این خادمین است.

 

دبیر اجرایی شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت خراسان‌شمالی با اشاره به برنامه های فرهنگی هنری که همزمان با دهه کرامت در کانون های فرهنگی هنری مساجد این استان برگزار می شود، افزود: برگزاری جشن ویژه دختران، برپایی نمایشگاه ۴۰ حدیث رضوی، برپایی نشست های تخصصی  ترویج فرهنگ و سیره رضوی، اجرای نمایش‌های خیابانی در پارک‌ها بخش از برنامه های این ایام است.

 

وی ادامه داد: نمایش خوانی رضوی، مشاعره رضوی، شب‌های فرهنگی، برگزاری گفتمان رضوی در مساجد و برگزاری جشن میلاد در مساجد، افتتاح کانون فرهنگی هنری و کتابخانه با نام امام رضا(ع) بخش دیگری از برنامه های این دهه است.

 

شیرازیان تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم را از دیگر برنامه های دهه کرامت  در این استان برشمرد و بیان کرد: در ایام دهه کرامت از خانواده شهدایی که شهیدانشان همنام با امام رضا(ع) بوده است، تجلیل به عمل می آید.

 

یادآور می شود، دهه کرامت امسال از روز پنجشنبه، ۱۳ تیرماه «اول ذی‌القعده» همزمان با سالروز ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر آغاز می‌شود و تا روز ۲۳ تیرماه «۱۱ ذی‌القعده» همزمان با سالروز ولادت پر خیر و برکت ثامن‌الحجج، حضرت علی‌بن موسی‌الرضا(ع) ادامه دارد.

 

چاپ خبر