درگیری لفظی لاریجانی با حاجی دلیگانی در هنگام بررسی طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان
هنگام بررسی طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان بحث لفظی بین لاریجانی و نماینده شاهین شهر ایجاد شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان، «حسینعلی حاجی دلیگانی» در ادامه جلسه علنی امروز ( سه شنبه 4 تیر ) در تذکری خطاب به «علی لاریجانی» در مورد پیشنهاد «غلامرضا کاتب»  نماینده مردم گرمسار در مورد اصلاح تبصره ماده هفت طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان گفت: اگر از تمام مجلس بپرسید که یکی از مزیت های این قانون چیست، شاید بگویند که اموال نامشروع افراد صرف فقرزدایی و اشتغال می شود و کسی نیز مخالفت نمی کند اما نوع رفتار جنابعالی با پیشنهاد آقای کاتب باعث می شود که نمایندگان بگویند نمی دانند چه اتفاقی افتاده است، باید اجازه می دادید متن چاپ شده آقای کاتب در اختیار نمایندگان قرار می گرفت.

 

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر البته متن رفع ابهام برای شما با آقای قاضی زاده آمده من حرف ام را پس می گیرم در غیر این صورت شما اشتباه ک ردید

 

علی لاریجانی در تذکر این پاسخ حاجی دلیگانی گفت: اشتباه نکردیم شما هم قضاوت نکنید آقای کاتب به عنوان یک نماینده اجازه دارد پیشنهاد جایگزین دهد اینکه می گویید نمایندگان متوجه نشدند،‌ درست نیست چرا که نمایندگان رای دادند.

 

لاریجانی ادامه داد: شما می گویید رفتار ما! ما چه رفتاری داشتیم؟ آقای کاتب پیشنهاد رفع ابهام داد و خواندن این تغییر و عوض شدن یا نشدن اش چه تاثیری به حال من دارد؟

 

رییس مجلس اضافه کرد: درآمدهای اعاده شده ناشی از اجرای احکام مقرر در قالب بودجه سنواتی صرف می شود، من که مدافع نیستم حرف شما چیز دیگری است و این در بودجه سنواتی می آید.

 

وی گفت: فرض کنیم حرف شما درست است، نماینده حق دارد نظر دهد، شما حق ندارید بیشتر از نمایندگان دیگر حرف بزنید، حرف شما درست نیست و تذکرتان نیز وارد نیست، حرف های شما نیز شعار است.

 

لاریجانی تصریح کرد: در متن تبصره فقرا وجود دارد و حذف نشده است. شما مدعی همه نمایندگان شدید و می گویید نمایندگان نفهمید و من فهمیدم.

 

گفتنی است، در حین صحبت های لاریجانی، حاجی دلیگانی که تریبون اش قطع بود با فریادهای بلند در صحن اعتراض خود نسبت به سخنان لاریجانی را اعلام کرد./

چاپ خبر