مسئول دفتر آیت‌الله العظمی حکیم خبر داد
اقامه عزای روحانیون و طلاب حوزه‌های علمیه در سوگ رئیس مذهب
حجت‌الاسلام روحانی‌پور دزفولی با اشاره به تاکید آیت‌الله حکیم بر پیشتازی روحانیون در مناسبت‌های مذهبی، گفت: دسته عزاداری روحانیون و طلاب حوزه‌های علمیه و ائمه جماعات مساجد تهران در سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) برپا می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین «سیدحسین روحانی پور دزفولی» در گفت وگو با خبرنگار گروه قرآن و معارف خبرگزاری شبستان با بیان اینکه آیت الله العظمی سیدمحمدسعید حکیم از مراجع تقلید جهان تشیع و استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه نجف، همیشه توصیه دارد که روحانیون باید پیشگام مراسم سوگواری در مناسبت های دینی باشند، اظهار کرد: ایشان معتقد است مردم با مشاهده جلودار بودن روحانیون و طلاب در دسته جات عزاداری و برنامه های سوگواری یا مولودی خوانی، بیشتر به تعظیم شعائر تشویق می شوند.

 

مسئول دفتر آیت الله العظمی سیدمحمدسعید حکیم در تهران افزود: ما بر همین اساس و در پی تاکیدات مراجع معظم تقلید به ویژه آیت الله العظمی وحید خراسانی مبنی بر برپایی گسترده و با عظمت مجالس روضه در سوگ شهادت حضرت امام جعفر صادق(ع)، چند سالی است دسته عزاداری روحانیون و طلاب حوزه های علمیه و ائمه جماعات مساجد تهران را در سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) برگزار می کنیم.

 

وی اضافه کرد: این مراسم امسال، در روز شنبه، هشتم تیرماه از ساعت 10 تا 14 برگزار می شود که پس از قرائت قرآن کریم و زیارت عاشورا، دسته عزاداری روحانیون و طلاب حوزه های علمیه و ائمه جماعات مساجد تهران از مقابل دفتر آیت الله العظمی سیدمحمدسعید حکیم در تهران به سمت خیابان شهید سعیدی، خیابان 17 شهریور، میدان خراسان حرکت می کنند و سرانجام برای اقامه نماز به این دفتر باز می گردند.

 

روحانی پور دزفولی ادامه داد: حجت الاسلام مرتضی اعتمادیان در مراسم سوگواری سالروز شهادت امام جعفر بن محمد(ع) سخنرانی و احمد زمانی و محمد ترابی، مداحی می کنند.

 

مسئول دفتر آیت الله العظمی سیدمحمدسعید حکیم در تهران از همه روحانیون و طلاب مدارس علمیه و ائمه جماعات مساجد شهر تهران درخواست کرد به منظور عظمت بخشیدن به این ابتکار و نمود بیشتر سوگواری این قشر در عزای رئیس مذهب جعفری، در دسته عزاداری روحانیون و طلاب حوزه های علمیه و ائمه جماعات مساجد تهران شرکت کنند.

 

یادآور می شود، دفتر آیت الله العظمی حکیم در تهران، خیابان 17 شهریور، نرسیده به میدان خراسان، کوچه نورمهدی، واقع شده است.

 

 

 

 

چاپ خبر