برگزاری جشنواره سراسری فیلم کوتاه «روستا و عشایر» در دهه کرامت
جشنواره سراسری فیلم کوتاه «روستا و عشایر» در موضوعاتی همچون آداب و رسوم نوروز، همزمان با دهه کرامت و به میزبانی استان خراسان شمالی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان، همزمان با دهه کرامت اختتامیه جشنواره سراسری فیلم کوتاه «روستا و عشایر» در استان خراسان شمالی۱۴تا ۱۷ تیرماه برگزار می شود.

 

بنابراین گزارش، جشنواره سراسری فیلم کوتاه «روستا و عشایر» در ۲ بخش سینمای ملی و ویژه، در موضوعاتی همچون آداب و رسوم نوروز، زندگی روستائیان و عشایر، دیروز، امروز، فردا و آب و کارآفرینی برگزار می شود.

 

تبیین نقش روستاییان و عشایر در ترویج ارزش های اسلامی و ایرانی و اخلاقی، معرفی ظرفیت های روستا در بخش های فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی، نقش و جایگاه روستائیان و عشایر در تولید سرانه کشور، تبیین نقش اقتصاد مقاومتی در توسعه پایدار مناطق روستایی و عشایری کشور، از اهداف برپایی این جشنواره است.

 

همچنین معرفی، بازشناسی، ارزیابی و بازآفرینی مواریث فرهنگی روستاییان و عشایر کشور، توجه به زیبایی ها و سختی های توامان زندگی روستاییان و عشایر و تلاش برای گسترش و جذب مخاطبان فیلم کوتاه سراسر کشور از دیگر اهداف این جشنواره عنوان شده است.

 

اولین جشنواره سراسری فیلم کوتاه روستا و عشایر خراسان شمالی با همکاری انجمن سینمای جوانان ایران دفتر خراسان شمالی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي و ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان شمالی به منظور شناسايي و معرفي برترين آثار کوتاه در سطح ملي و ايجاد رقابت سازنده بين فيلم‌سازان برگزار مي شود.

 

 

چاپ خبر