ضابطی خبر داد:
برگزاری جشنواره دهه کرامت در ۱۰ بقعه متبرکه شمال استان اصفهان
دبیر ستاد دهه کرامت شهرستان آران و بیدگل از برگزاری جشنواره کرامت به صورت متمرکز در ۱۰ بقعه متبرکه شمال استان اصفهان خبر داد.

«سعید ضابطی» در حاشیه نشست هماهنگی جشنواره کرامت در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در آران و بیدگل، هدف از برگزاری این جشنواره را تبدیل امامزادگان شاخص به قطب فرهنگی عنوان کرد و افزود: این جشنواره همزمان با ولادت حضرت معصومه آغاز خواهد شد و با برگزاری برنامه های متنوع در ۱۰ بقعه متبرکه شمال استان اصفهان تا میلاد امام رضا(ع) ادامه خواهد داشت.

 

دبیر ستاد دهه کرامت شهرستان آران و بیدگل افزود: برگزاری برنامه‌هایی درخصوص شناخت ابعاد شخصیتی امامزادگان عظیم الشأن (ع) و تجلیل از خادمان و فعالان این عرصه از برنامه‌های جشنواره کرامت از جمله برنامه های این جشنواره است. در این جشنواره، خادمین آستان های قدس رضوی و حضرت معصومه (س) هم در کنار خادمین بقاع متبرکه شمال استان اصفهان حضور خواهند داشت.

 

ضابطی افزود: حضور خادمین در آسایشگاه سالمندان، دیدار با خانواده های معظم شهدا بویژه خانواده شهداء مدافع حرم و حضور در انجمن های معلولین از دیگر برنامه های این جشنواره است. همچنین با هماهنگی اداره اوقاف و امور خیریه، در دهه کرامت خیمه‌های معرفت و غرفه‌های کودک و نوجوان و مشاوره در جوار آستان امامزاده‌ها و بقاع متبرکه شاخص شمال استان اصفهان برپا می‌شود.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل ابراز امیدواری کرد: این جشنواره بتواند پیوند دهنده نسل جوان با مسئولین و انتقال ارزش های دینی و ائمه به نسل جوان باشد.

 

ضابطی ادامه داد: طی هماهنگی های صورت گرفته، برنامه های ویژه و متمرکز این دهه در بقاع متبرکه حضرت علی بن امام محمد باقر(ع) اردهال، حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی( ع) آران و بیدگل، حرم حضرت بی بی زینب (س) یزدل آران و بیدگل، حرم امام زاده قاسم (ع) آران و بیدگل، حرم امام زاده هادی (ع) آران و بیدگل، حرم امام زاده ولی بن موسی الکاظم (ع) راوند کاشان، حرم امامزاده هادی (ع) فین و آستان مقدس آقا علی عباس(ع) بادرود برگزار خواهد شد. /

چاپ خبر