معاون استاندار فارس گفت:
تجربه شعر عاشورایی در شعر رضوی به کار گرفته شود
رحمانی گفت: در خصوص بستر فرهنگی شهر شیراز باید گفت نام سومین حرم اهل بیت (ع)، با شعر آیینی گره خورده و شیراز، سوگواره شعر عاشورایی را میزبانی می کند و می توان تجربه آن سوگواره را در شعر رضوی دریافت کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، «یدالله رحمانی»، امشب (چهارشنبه 19 تیر) در مراسم اختتامیه شعر رضوی گفت: شیراز شهر شاعران بزرگ و نماد شهر ایرانی است و فرهنگ و ادب ایران با شیراز عجین شده است.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس با یادآوری این مطلب که شیراز مهد عارفان و عاشقان است، اظهارداشت: شیراز، شهری اسلامی و میزبان امامزادگان بزرگی است و به لحاظ گردشگری مذهبی فضایی بی نظیر را در کشور ایجاد کرده است.

 

وی با تاکید بر شیراز دارالملک، دارالسلام و دارالعلم است، اضافه کرد: این شهر مرکز تلالو فرزندان موسی بن جعفر (ع) است و در خصوص بستر فرهنگی شهر شیراز باید گفت نام سومین حرم اهل بیت (ع)، با شعر آیینی گره خورده و شیراز، سوگواره شعر عاشورایی را میزبانی می کند و می توان تجربه آن سوگواره را در شعر رضوی دریافت کرد.

 

این مقام مسئول با یادآوری این مطلب که شیراز ظرفیت پایتختی شهر ایران را دارد، گفت: در طول تاریخ مردم این شهر با شعر و شاعری خو گرفته اند و شعر رضوی می تواند تاثیر شگرفی در روحیه مردم بگذارند.

 

به گفته رحمانی، شعر رضوی متاثر از سیره امام رضا (ع) است و باید به ظرفیت شعر رضوی در این استان توجه شود و جشنواره حاضر حاصل تلاش عرصه فرهنگ و هنر فارس است.

 

 

چاپ خبر