معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام:
غنی‌سازی اوقات فراغت بر اساس نیازهای امروز باشد
نوذری، گفت: غنی‌سازی بهینه اوقات فراغت باید در دستور کار همه دستگاه‌های متولی و مجموعه‌های فرهنگی بوده و بر اساس نیازهای امروز جامعه و نسل جوان باشد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام، «محمد نوذری» در نشست غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان با حضور دستگاه‌های فرهنگی و آموزشی متولی، اظهار کرد: ایجاد نشاط و شادابی از مهم‌ترین ارکان کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

 

وی، بابیان اینکه یکی از دغدغه‌های والدین اوقات فراغت است، تصریح کرد: اوقات فراغت موضوع بسیار مهمی است و حساسیت فوق‌العاده‌ای دارد و بی‌توجهی به آن می‌تواند باعث افزایش آسیب‌های اجتماعی شود.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام، یادآور شد: برنامه‌های اوقات فراغت باید هم شادی‌آفرین، سرگرم‌کننده و لذت‌بخش باشد و هم متضمن رشد و کمال باشند و غنی‌سازی اوقات فراغت را نباید به برنامه‌های محدودی خلاصه کرد و بسیار اهمیت دارد.

 

نوذری، با تأکید بر اینکه غنی‌سازی بهینه اوقات فراغت باید در دستور کار مجموعه‌های فرهنگی باشد، گفت: امروزه زبان گفت‌وگو و تفاهم به دلیل تفاوت‌های بین دو نسل قدیم و جدید تغییر کرده است و خواسته و نیازها به‌گونه‌ای دیگر بود، باید بر اساس نیازهای امروز جامعه برنامه‌های اوقات فراغت برگزار شوند

 

وی، بابیان اینکه موازی کاری در بین دستگاه‌های اجرایی در برگزاری دوره‌های آموزشی نباشد، افزود: توجه به مناطق محروم و حاشیه‌نشین بسیار مهم و حائز اهمیت است هر چه به این مناطق بیشتر توجه شود و نشاط و شادابی در این منطقه‌ها بیشتر باشد باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام، با اشاره به اینکه دستگاه‌های مربوطه اطلاع‌رسانی دقیقی از عملکرد و نحوه برگزاری دوره‌های داشته باشند، از دستگاه‌های مرتبط با اوقات فراغت جوانان خواست با دفاتر تسهیل گری در مناطق حاشیه‌نشین استان برای برگزاری دوره‌های آموزشی ارتباط داشته باشند.

چاپ خبر