رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی عنبرآباد؛
برنامه های اوقات فراغت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی عنبرآباد، تشریح شد
ناصر درینی، گفت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان عنبرآباد به منظور غنی سازی اوقات فراغت اقدام به برگزاری دوره های آموزشی مختلف در محل مجتمع فرهنگی هنری این اداره کرده است.

" ناصر درینی" رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان عنبرآباد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان، گفت: با توجه به فرارسیدن فصل تابستان به منظور غنی سازی اوقات فراغت، مجتمع فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان عنبرآباد اقدام به برگزاری دوره های آموزشی در زمینه های فرهنگی و هنری کرده است.

ناصر درینی، اضافه کرد: این دوره های آموزشی شامل شعر، داستان نویسی و تئاتر است که تاکنون با استقبال خوب خانواده های هنر دوست روبرو شده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی عنبرآباد، بیان داشت: دوره های آموزشی یاد شده در روزهای یکشنبه و سه شنبه هر هفته در مجتمع فرهنگی هنری این اداره دایر هستند.

وی، افزود: در روستاها نیز کانون های فرهنگی هنری مساجد به منظور غنی سازی اوقات فراغت دوره های آموزشی را برگزار می کنند.

درینی، با بیان این مطلب که علاوه بر مجتمع فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی موسسه قرآنی فرهنگی امیرالمومنین (ع ) وابسته به این اداره نیز در حال فعالیت است، عنوان کرد: دوره های آموزشی مختلف و برای گروه های سنی برگزار می کند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی عنبرآباد، افزود: دوره های آموزشی حفظ قرآن کریم و نمایش عروسکی مختص گروه سنی خردسالان و برای سنین بزرگسال در حوزه فعالیت های قرآنی دوره های آموزشی روخوانی - روانخوانی، تجوید، ترجمه و تفسیر مفاهیم نهج البلاغه، احکام را برگزار می کند.

وی، ادامه داد: این موسسه در حوزه سبک زندگی اسلامی دوره های آموزشی همسرداری و تربیت فرزند شایسته و در حوزه فعالیت های هنری دوره های آموزش نقاشی، کیف دوزی با چرم، پته دوزی را برگزار می کند.
درینی، از افتتاح اولین آموزشگاه آزاد هنری در شهرستان عنبرآباد خبر داد و افزود: به زودی آموزشگاه آزاد بازیگری صدرا با مجوز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان افتتاح می شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی عنبرآباد، ابراز داشت: این آموزشگاه قرار است دورهای آموزش بازیگری، کارگردانی، فن بیان، تئاتر کودک، مجری گری، استعدادیابی، قصه گویی، تعزیه، نقالی و شاهنامه خوانی را برگزار کند.

وی، بیان داشت: به منظور ایجاد فضای شادی و نشاط برای مردم، هم زمان با دهه کرامت رادیو پارک عنبرآباد در محل پارک شهدای گمنام این شهر افتتاح شد.

درینی، با اشاره به این که این رادیو پارک توسط هنرمندان شهر عنبرآباد اداره می شود، ادامه داد: خبرنگاران این رادیو به شکل سرزده به جاهای مختلف عنبرآباد می روند و از آداب و رسوم مردم گردشگری و تاریخی این شهرستان گزارش تهیه کرده و در رادیو  پارک پخش می کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان عنبرآباد، با بیان این مطلب که رادیو پارک پنجشنبه هر هفته اجرا دارد، اضافه کرد: اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و هنری، موسیقی، نمایش، کارکودک، بوستان گفت و گو  از برنامه های جنبی این رادیو پارک است.

وی، با بیان این مطلب که برگزاری برنامه های فرهنگی یکی از اولویت های این اداره است، ضمن یادآوری، افزود: در دهه کرامت از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان عنبرآباد، شب شعر و محفل انس با قرآن کریم برگزار شد.

درینی، ادامه داد: در این مراسم از ۴ تن از شاعران برگزیده جشنواره ملی شعر رضوی تجلیل شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان عنبرآباد، اضافه کرد: در مسجد امام رضا (ع ) و مجتمع باغ امام رضا (ع) جشن بزرگ میلاد با هنرمندی هنرمندان عنبرآباد برگزار شد.

 

 

 

 

چاپ خبر