در آئین بزرگداشت روز مباهله انجام شد
قرائت پیام آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی برای مباهله/ تبیین دو معنای مباهله
یک استاد تاریخ اسلام گفت: این از بیچارگی امت اسلامی است که قدر حضرت علی(ع) را به خوبی نشناخته در حالی که پیامبر(ص)، امام علی (ع) را نفس خود معرفی کرده است.

به گزارش خبرنگار گروه غدیر و مهدویت خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام «حامد کاشانی» در مراسم بزرگداشت روز مباهله که امشب (یکشنبه، 3 شهریور) با حضور جمعی از خطبا، شعراو مداحان اهل بیت (ع) در مجموعه فرهنگی شهدای هفتم تیرماه (سرچشمه) برگزار شد با بیان اینکه مقام امام علی (ع) با هیچ فردی قابل مقایسه نیست، اظهار کرد: الحمدالله انقلاب اسلامی موجب شناخت بیشتر جهانیان نسبت به شخصیت امیرالمومنین علی (ع) شد.

 

این خطیب مکتب اهل بیت (ع)  با بیان اینکه درباره مباهله دو قسم مطلب داریم، گفت: اول آن است که بیشتر شنیده ایم نجرانی ها با دیدن چهره امیرالمومنین و حضرت فاطمه و حسنین(ع) ترسیدند و از میدان بیرون رفتند. بیش از ۶۰ مفسر برجسته شیعه و سنی به تفصیل در این باره سخن گفته اند.

 

وی افزود: قسم دوم، شرح کاملی است که سید بن طاوس در کتاب «اقبال» آورده است. سید بن طاوس برای عید غدیر نیز همین زحمت را کشیده است.

 

حجت الاسلام کاشانی اضافه کرد: آنچه ما درباره امیرالمومنین علی(ع) می گوییم در مقام مقایسه با خلفا است. این از بیچارگی امت اسلامی است که قدر حضرت علی(ع) را به خوبی نشناخت.

 

این کارشناس تاریخ اسلام با اشاره به برخی از سخنان پیامبر اسلام درباره حضرت علی (ع)، ادامه داد: حضرت محمد (ص) امام علی (ع) را نفس خود معرفی کرده است.

 

بنا بر این گزارش، در این مراسم پیام آیت الله العظمی صافی گلپایگانی، مرجع تقلید عالم تشیع که به مناسبت روز مباهله صادر شده است، قرائت شد.

         

چاپ خبر