لاریجانی:
خط اعتباری اروپا نه به دار است و نه به بار
رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار نماینده محلات درباره لزوم ارائه گزارش پیرامون اختصاص خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری فرانسه به ایران گفت: چنین خط اعتباری وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان، «علی لاریجانی» در جلسه علنی امروز سه‌شنبه (2مهر)مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار سلیمی نماینده محلات درباره اختصاص اعتبار ۱۵ میلیارد دلاری فرانسه به ایران گفت: خط اعتباری وجود ندارد و  نه به بار است و نه به دار.  اشکال این است که طرف اروپایی ها حرکتی انجام نمی‌دهند.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما درباره گام سوم از کمیسیون امنیت ملی خواستیم نظارت‌های لازم را داشته باشد اگر فکر می‌کنید نکته‌ای وجود دارد به کمیسیون امنیت برای رسیدگی بگوید اینها نشان می‌دهد که همه چیز سر جای خود است.

 

علیرضا سلیمی نماینده محلات در اخطاری گفت: خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری اختصاص داده شده و مجلس اطلاعی ندارد درباره برجام هم قانون اقدام متقابل را اجرا نکردند چطور می‌خواهید از شان مجلس دفاع کنید ما در همین شرایط شاهدیم  که مجلس بودجه را تصویب کرده اما ۶۰ درصد انحراف از آن دیده می‌شود.

 

همچنین در ادامه محمد رضا صباغیان در تذکری گفت: بنده به عنوان یکی از موافقان شفافیت در مجلس که خودم میزان حقوق، اموال و هزینه‌های انتخاباتیم را اعلام کردم، تاکیدم بر آن است که اگر انتقاد و حرف حقی هم زده می‌شود باید حرمت مجلس را حفظ کرد. این آقای مداح که صحبت‌هایی را علیه مجلس مطرح کرده قبل از هر چیز بگوید که برای روضه خواندن چقدر پول می‌گیرد؟

 

نماینده مردم مهریز و بافق اظهارداشت:  در حوزه انتخابیه بنده برخی مداحان در ایام عزاداری چند میلیون پول می‌گیرند تا روضه بخوانند. آقایان قبل از آن که دنبال شفافیت باشند از خودشان شروع کنند و وضعیتشان را مشخص کنند.

 

وی همچنین در اخطار دیگری گفت: یکی از نمایندگان در صحبت‌هایش اشاره‌ای داشت که برخی از نمایندگان فرهنگی و معلم که از وزارت آموزش و پرورش به مجلس آمده و به وزارت نفت رفته بهتر است به جای آن که این موضوع را به همه مجلس منتسب کنید به صورت مصداقی نام ببریم نه این که با کلی گویی شان مجلس را زیر سوال ببریم./

 

چاپ خبر