پیگیری تحقیق و نوآوری در جامعه اسلامی ضروری است
امام جمعه شیراز در همایش تقدیر از پژوهشگران برتر، با بیان اینکه آنچه امروز دنیا دارد مرهون علمای گذشته است، گفت: پیگیری تحقیق و نوآوری در جامعه اسلامی ضروری است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از فارس، آیت الله اسدالله ایمانی، نماینده ولی فقیه در فارس، امروز (23آذر) در مراسم تقدیر از پژوهشگران برگزیده استان فارس که به مناسبت هفته پژوهش در شیراز برگزار شده بود، گفت: آنچه امروز دنیا دارد مرهون علمای گذشته است.


وی با اشاره به اینکه پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) زیر ساخت های علمی را جامعه را آماده می کردند، خاطر نشان کرد: این مهم باعث می شد تا جامعه در مسیر علمی و بالندگی علمی گام های موثری را بردارد.


امام جمعه شیراز با تاکید بر جمله " مداد علما بر خون شهدا افضل است"، تصریح کرد: شهید با ارزش ترین سرمایه خودش را فدا می کند و عالم همه سرمایه خود را با علمش فدا می کند و همه می دانند که شهدا پرورده مداد علما هستند.


نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری بر لزوم پیگیری تحقیق و نوآوری در جامعه اسلامی تاکید کرد و افزود: دانشمندان پرکار و پرتلاش در حوزه علم و دانشگاه تازه هایی را در اختیار جامعه قرار می دهند و اینها باید در مسیر توسعه قرار گیرد.


وی با تاکید بر اینکه توقع ما از دانشگاه شیراز بیش از دیگر مکان های آموزشی است، اظهار داشت: ارتباط دانشگاه با جامعه و مردم بیش از گذشته باید باشد و با همت مسئولان این زمینه فراهم شود.


پایان پیام/

چاپ خبر