خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

الخميس ١٠ رمضان ١٤٤٢

Thursday, April 22, 2021

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : کرمان - زمان :   ۱۳۹۹/۱۲/۸ - ۱۴:۲۲ شناسه خبر : ۱۰۳۱۶۰۶
امام جمعه کرمان:
قاطعیت و دو دل نبودن مسئولان در دفاع از حق ملت ایران دشمن را مجبور به عقب نشینی می کند
امام جمعه کرمان با تاکید بر لزوم روحیه قوی و به دور از دودلی و شک به ویژه در مسئولین رده بالا برای اجرای توقف پروتکل الحاقی؛ گفت: اگر این رسالت و جامه عمل پوشاندن به فرامین رهبری را به خوبی عمل کنیم، دشمن عقب نشینی کرده و حق مسلم ما را می دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان، حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی جمعه (8 اسفند) در خطبه های نماز جمعه شهر کرمان ضمن توصیه به رعایت هر چه بیشتر تقوای الهی گفت: آنچه باعث رعایت هر چه بیشتر تقوای الهی می شود؛ فکر کردن به کوتاه بودن دنیا است.

 

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه حضرت علی(ع) می فرمایند «شما مومنین را به یادآوری مرگ سفارش می کنم، از مرگ کمتر غفلت کنید، چگونه مرگ را فراموش می کنید در حالی که او شما را فراموش نمی کند؟» ادامه داد: رعایت تقوای الهی و یادآوری مرگ و رفتن از دنیا، کینه ها و دشمنی ها و حسادت ها را از روح انسان می شوید و پاک می کند.

 

وی در ادامه سلسله مباحث «بهشت و اهل آن» با بیان اینکه بهشت جایگاهی است که نه حوادث روحی در آن وجود دارد و نه عواملی که رنج و مشقت برای جسم داشته باشد، اظهار کرد: در بهشت نه رنج و مشقت جسمانی وجود دارد و نه ناراحتی ها معنا و مفهومی پیدا می کند.

 

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی خاطرنشان کرد: در آیات و روایات مرتبط با بهشت از نعمت هایی صحبت شده اما هر چه درباره آن فکر کنیم و توضیح دهیم نمی توان آن را به معنای واقعی کلمه توصیف کنیم زیرا فاصله آنچه که می گوییم و می شنویم با آنچه که حقیقت دارد فاصله بسیار زیادی است و درک آن سهل و آسان نیست.

 

وی با بیان اینکه در قرآن در خصوص نوشیدنی های بهشت می خوانیم که «آبی بسیار گوارا و صاف و خالص در آنجا است که در آن ناخالصی وجود ندارد» و یا «نوشیدنی هایی از جنس شیر که هیچوقت طعم و مزه آن تغییر نمی کند» و  یا «نوشیدنی هایی طاهر و پاک که نشاط آور است و نوشیدنی هایی که تجدید قوا می کند و همه خستگی های احتمالی را برطرف می کند»، گفت: این ها در آیات و روایات هست اما درک آن به این راحتی نیست لذا سخن از نوشیدنی، میوه ها، غذاها، خادمان در بهشت و نحوه پذیرایی، جنات و باغ های بهشت و ... هرکدام از این ها را که وصف کنیم ما فقط یک مقایسه محدود داریم و با آنچه که حقیقت است فاصله دارد.

 

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه در قرآن به صراحت آمده کسانی وارد بهشت می شوند که از متقین و محسنین یعنی کسانی که اهل تقوا و کارهای نیک باشند، بیان کرد: سه ویژگی محسنین و متقین در قرآن آمده است گرچه صفات دیگر در آیات دیگر هم وجود دارد اما سه صفتی که در اینجا با آن مواجه هستیم این است که فرمود «این ها شب زنده دار هستند و همه شب را نمی خوابند و بخشی از آن را به عبادت و راز نیاز به خدا اختصاص می دهند و اهل تهجد و نماز شب هستند» پیامبر(ص) فرمود« شرافتمندانه ترین افراد امت من آن هایی هستند که شب را با خدا راز و نیاز می کنند و در تاریکی و تنهایی شب با خدای خود خلوت می کنند» بنابراین شب زنده داری و عبادت و راز و نیاز با خدا اولین ویژگی است.

 

وی گفت: ویژگی دوم اینکه فرمود «این ها اهل استغفار، راز و نیاز و گذشت از خطاهای دیگران هستند و در وقت سحر در پیشگاه خدا توبه می کنند و اهل اشک و آه هستند» و ویژگی سوم اینکه «و در اموال و ثروت آن ها حقی برای سائل و محروم است».

 

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی در خطبه دوم ضمن تسلیت وفات حضرت زینب(س) افزود: حضرت زینب(س) اسوه استقامت و در به انجام رساندن رسالت خود در عمق بخشی و گسترش جبهه حق نه تنها در دوران خود بلکه در تاریخ و بعد از آن و جریان سازی در دفاع از امامت جامعه اسلامی، مثال زدنی است.

 

وی بیان کرد: عبور از صحنه های تلخ و استفاده از ظرفیت ها و به وجود آوردن و ماندگار کردن جریان پویای نهضت حسینی برای همیشه در تاریخ، بخشی از ماموریت این شیر زن تاریخ جهان اسلام است و امیدواریم که بهره ببریم و نقش و جایگاه این بانوی برجسته جهان اسلام را هرچه بیشتر برای نسل جوان بیان کنیم.

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان اظهار کرد: دفاع از حقوق ملت ایران در مقابل دشمنی ها و خلق پیروزی آن هم در جبهه هسته ای یکی از وظایف مهم ما در شرایط امروز است و برای انجام این ماموریت بزرگ هم مردم و هم مسئولان باید به چند امر بسیار مهم و اساسی توجه داشته باشند.

 

وی خاطرنشان کرد: اولین نکته این است ما به یک صدای واحد در تمام قوا، نخبگان جامعه و توده مردم نیاز داریم و هرکس کمک نکند که صدای واحد در جامعه ایجاد شود قطعاً در آینده تاریخ این حرکت ناشایست او خواهد ماند و ملت او را محکوم خواهند کرد.

 

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی ادامه داد: آنچه که در 5 اسفند آغاز کردیم؛ یعنی توقف پروتکل الحاقی باید با روحیه قوی و به دور از دودلی و شک، این رسالت را انجام دهیم تا با قدرت و قاطعیت در دفاع از حق مردم ایستادگی کنیم به خصوص مسئولان نظام جمهوری اسلامی هرچه در رده های بالاتر قرار می گیرند وظیفه بیشتری دارند.

 

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی روشن کردن چراغ انفعال، گرا دادن به دشمن است و باعث امیدواری دشمن می شود، ادامه داد: در شرایط فعلی کشور کسی یا کسانی حق ندارند چراغ انفعال را روشن کنند و نیاز به جبهه مستحکم، واحد و بنیان مرصوص داریم.

 

امام جمعه کرمان اظهار کرد: اگر این رسالت را به خوبی عمل کنیم و به توصیه و فرامین رهبر فرهیخته نظام جمهوری اسلامی جامه عمل بپوشانیم، دشمن مجبور به عقب نشینی خواهد شد و حق مسلم ما را خواهد داد و ما نیز در مسیر الهی و انقلابی خود در راستای این رسالت بزرگ به سرانجام خواهیم رسید لذا امروز در آزمون بزرگی قرار دادیم.

 

وی ادامه داد: مسئولان باید نوسانات قیمت ها در بازار را کنترل کنند و قیمت کالاهای اساسی و اقلام مورد نیاز مردم، به طور سرسام آور بالا می رود لذا باید به قشرهای آسیب پذیر توجه کنیم و وظیفه مسئولان است که به سفره مردم به ویژه اقشار آسیب پذیر توجه داشته باشند.

 

 

 

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با بیان اینکه وزارتخانه های صمت و جهاد کشاورزی مسئولیت بیشتری دارند و همه باید کمک و تولید و توزیع را مدیریت به جا و شایسته کنند؛ خاطرنشان کرد: همچنین مردم نیز مراقبت کنند تا در مصرف خود رعایت کرده تا کمبودی ایجاد نشود.

 

 

 

وی اظهار کرد: لذا مردم در بخش مصرف کننده وظیفه دارند و مسئولان در مدیریت بخش تولید و توزیع تا از این پیچ سخت جنگ اقتصادی عبور کنیم و به فضل خدا در سال آینده انتخابات پرشوری را رقم بزنیم که نتیجه آن به نفع امت اسلامی و جمهوری اسلامی باشد.

پایان پیام/667

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان گزارش می دهد؛

کشاورزی با آب و زمین اجاره ای/ پیازی که اشک همه را درآورد/ پویش«صدقه می دهم هدیه می گیرم» راه اندازی شد

سرپرست خانوار باشی و به امید و آرزویی زمین و آب اجاره ای تهیه و شروع به کشاورزی بکنی اما فصل برداشت محصول که برسد، امیدهایت روی زمین مانده باشد...باید همتی کرد و خانواده ای را به آرزویش رساند.

اخبار برگزیده شبستان