خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

الأربعاء ٧ رمضان ١٤٤٤

Wednesday, March 29, 2023

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - علمی زمان :   ۱۴۰۰/۳/۱۱ - ۱۲:۴۹ شناسه خبر : ۱۰۶۲۲۱۹

نباید دانشگاه بین‌الملل جداگانه‌ای ایجاد شود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: سیاست کلی دانشگاه در حوزه بین الملل این است که نباید دانشگاه بین‌الملل جداگانه‌ای ایجاد شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان، «عباسعلی کریمی» رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در نشست شورای دانشگاه که در تالار دارالفنون برگزار شد، با قدردانی از تلاش روسای دانشکده‌ها در ۱۶-۱۵ ماه گذشته، گفت: در همه‌گیری کووید ۱۹ که شرایط آموزشی تغییر کرد و رویکرد آموزش مجازی، در کنار سایر کارهای دانشکده‌ها در دستور کار قرار گرفت، روسای دانشکده‌ها مانند دیگر قسمت‌های دانشگاه و پابه‌پای بیمارستان‌ها فعالیت کردند که جا دارد از تلاش‌های آنان تشکر و قدردانی کنم.

پرچم آموزش، پژوهش و بین‌الملل دانشگاه برافراشته است

کریمی با بیان اینکه پرچم آموزش، پژوهش و بین‌الملل در کنار حوزه درمان در دانشگاه برافراشته است، افزود: باوجود ماه‌ها خستگی و کار طاقت‌فرسا در حوزه درمان و خدمات دانشگاه در مقابله با کووید ۱۹، ممکن بود حوزه آموزش، پژوهش و بین‌الملل دانشگاه مورد غفلت قرار گیرد اما چنین اتفاقی نیفتاد و پرچم آموزش، پژوهش و بین‌الملل در کنار خدمات دیگر برافراشته بود.

برکات روابط دوستانه دو دانشگاه همسایه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به مصوبات شورای دانشگاه در خصوص پیشنهاد تصویب پژوهشکده مشترک با دانشگاه تهران، گفت: ما همکاری بسیار خوبی با دانشگاه تهران در همه زمینه‌ها داریم و این روابط دوستانه برکات بسیاری به همراه داشته است.

سیاست دانشگاه در حوزه بین‌الملل

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص سیاست‌های دانشگاه در حوزه بین‌الملل گفت: سیاست کلی دانشگاه در این حوزه این است که نباید دانشگاه بین‌الملل جداگانه‌ای ایجاد شود. شرح وظایف معاونان بین‌الملل دانشکده‌ها نیز باید بر اساس شرایط هر دانشکده تدوین شود.

نخستین نشست هیئت‌رئیسه با روسای دانشکده‌ها در سال ۱۴۰۰

کریمی در ادامه سخنان خود، بابیان اینکه در سال ۱۴۰۰ این نخستین نشست هیئت‌رئیسه با روسای دانشکده‌هاست که برگزار می‌شود افزود: در این جلسه تهیه گزارش عملکرد ۴ ساله دانشگاه موردبررسی قرار می‌گیرد. همکاران هیئت‌رئیسه اصرار داشتند کارهای مثبتی که در این ۴ ساله انجام‌شده و باید ادامه پیدا کند و یا نقاط قوت و ضعفی که در کار بوده و بیان آن می‌تواند برای آیندگان راهگشا باشد، در قالب گزارش عملکرد ۴ ساله دانشگاه تدوین شود.

گزارش عملکرد ۴ ساله، مؤثر در مدیریت آینده دانشگاه

رئیس دانشگاه با تاکید براینکه این گزارش برای مدیریت آینده دانشگاه مؤثر است افزود: دانشگاه خانه ماست و جابه‌جایی مسئولیت‌ها در دانشگاه، مانند ادارات دیگر نیست که افراد از سیستم منفک شوند. بلکه در هر جابه‌جایی افراد به محل اصلی کار خود بازمی‌گردند لذا با این نگاه و با هدف کمک به برنامه‌ریزی آینده دانشگاه، این گزارش عملکرد در حال تدوین است. در مرحله اول قرار بود این گزارش در سطح معاونت‌های دانشگاه باشد، که بعد تصمیم گرفتیم بیمارستان‌ها و دانشکده‌ها نیز با زاویه دید خود مسائل دانشگاه را بیان کنند.

پایان پیام/260

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مشاور وزیر آموزش و پرورش و دبیر ستاد همکاری حوزه های علیمه و آموزش و پرورش در گفت و گو با شبستان:

روحانیت؛ معرف اسلام با محتوای فاخر در فضای مجازی باشد

حجت الاسلام نیکزاد گفت: امروز روحانیت در فضای مجازی که به تعبیر حضرت آیت الله جوادی آملی فضای حقیقی است؛ نیازمند شناخت دقیق از آن و سواد رسانه در اشکال مختلف برای تولید محتوای فاخر و معرفی اسلام رحمانی است.

اخبار برگزیده شبستان