خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰

الأحد ١٩ جمادى الثانية ١٤٤٣

Sunday, January 23, 2022

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : خراسان رضوی - زمان :   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۴:۵۶ شناسه خبر : ۱۱۳۷۴۹۹
امام جمعه مشهد:
غیرت دینی عامل تحقق اسلام سیاسی است
آیت الله علم الهدی گفت: غیرت دینی عامل تحقق اسلام سیاسی است اسلام اگر حاکم بود اسلام اگر حکمرانی کرد حکومت اسلامی داریم حکومت اسلامی یعنی نظام اسلامی تشکیل می شود که الحمدالله تشکیل شد ۴۲ سال باد بر پرچم نظام اسلامی می‌وزد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از مشهد، آیت الله «سید احمد علم ‌الهدی» امروز(۲۴ دی) در خطبه ‌های نماز جمعه مشهد گفت:روز نوزدهم دی ماه که دیدار و رابطه مجازی بین مقام معظم رهبری و مردم به پاخواسته قم و حوزه علمیه برپا شد، روزیست که توجه به این روحیه و این حوادث برای ما مخصوصا برای نسلی که آن روز را درک نکرده‌اند مهم است ۱۹ دی آغاز یک حرکت زنجیره‌ای در کشور است که در یک مقطع زمانی ۱ سال و ۳۴ روز بساط یک نظام و یک حکومتی که ۲۵۰۰ سال برای خودش سابقه تاریخ قائل بود و تا دندان مسلح بود قدرت‌های آنروز جهانی اعم از قدرت امپریالیسم آمریکا و قدرت‌های الحادی شوروی و چین از او حمایت می‌کردند در مقابل مردم به پا خاسته شکست خورد و با همه امکانات نابود شد.

 

امام جمعه مشهد افزود: این برای نسل جوان و نسل ۲،۳ و ۴ انقلابی که آن روز را درک نکرده اند قابل تامل و توجه است یک نظام قوی و نیرومند که همه قدرت‌های جهانی پشتیبان او بودند و تا دندان مسلح بود انواع و اقسام سلاح‌های مرگبار، ساواک جهنمی، جنایت ‌های نابکارانه و شقاوتمندانه بی ‌نظیری که در اختیار داشت برای سرکوب مخالفین در مقابل مردمی که هیچ نداشتند شکست خورد.

 

وی گفت: مردمی که دو شب مانده به ۲۲ بهمن سلاح‌ شان تنها یک چوب دستی بود هیچی نداشتند، این قدرت شکست خورد چرا شکست خورد؟ چگونه مردم با نداشتن هیچی پیروز شدند؟ علت پوچ بودن، پفیوزی بودن، تهی بودن نظام ستمشاهی بود. بالا ماندن فساد، جنایت و نفرت عمومی بود بر اثر تراکم فساد عموم ملت نفرت داشتند و از آن بدشان می‌آمد این فساد و نفرت سبب سقوط شد، مردمی که چیزی نداشتند چرا پیروز شدند این مردم غیرت دینی داشتند و به خاطر این غیرت دینی حمایت و امداد الهی از غیب داشتند و پیروز شدند.

 

آیت الله علم الهدی خاطرنشان کرد: برادر و خواهر سی ساله و چهل ساله و بیست ساله‌ای که آن روز در دنیا نبودید و آن روز را درک نکردید اگر غیرت دینی مردم ما زنده شود چهل و دو سه سال نه بلکه تا ۴۰۰ سال بیشتر هم این انقلاب عمر دارد و پرچمش به دست توانمند مصلح جهانی بزرگترین قائم بر حقی که دنیا را در سیطره اسلام در خواهد آورد ادامه خواهد داشت، اگر خدای نکرده این غیرت دینی را از دست دادیم بدانید که همه چیز را از دست داده‌ایم و دیگر آن روز سعادت بار را نخواهیم دید، دنیا هم به این زودی نخواهد دید.

 

امام جمعه مشهد ادامه داد: مقام معظم رهبری در روز نوزدهم دی ماه امسال در ملاقات و دیدار مجازی که با اهالی قم داشتند روی دو نکته تاکید فوق‌العاده کرده اند یکی مسئله غیرت دینی و دوم هدف و مقصد جنگ نرم؛ غیرت دینی این است که ما سه چیز را در زندگی تحمل نکنیم، ضعف و ناتوانی دین و اسلام، دشمنی خدا را تحمل نکردن، سقوط ارزش ها را تحمل نکردن این سه چیز را اگر تحمل نکردیم غیرت دینی داریم.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: آدمی که غیرت دینی دارد نمی‌تواند بایستد و نگاه کند ببیند اسلام تمام شد و مورد حمله قرار گرفت و ما هم بی تفاوت یک طرف تماشاچی باشیم، آدمی که غیرت دینی دارد نمی ‌تواند گناه را ببیند معصیت را ببیند نافرمانی خدا را آن هم فسق و تظاهر ببیند و تحمل کند، غیرت دینی اجازه نمی‌دهد آدم جنگ با خدا را تحمل کند معصیت و نارضایتی خداوند را تحمل کند اجازه نمی‌دهد ببیند فرهنگ و ارزش دین، جریان‌های ارزشی دین و واجبات در مردم ما بدل شده، عوض شده و جور واجور شده و فرهنگ و ارزش ‌های غربی دشمن جای آن را گرفته و مردم غیرتمند بی تفاوت شده‌اند.

 

وی افزود: این غیرت دینی عامل تحقق اسلام سیاسی است اسلام اگر حاکم بود اسلام اگر حکمرانی کرد حکومت اسلامی داریم حکومت اسلامی یعنی نظام اسلامی تشکیل می شود که الحمدالله تشکیل شد ۴۲ سال باد بر پرچم نظام اسلامی می‌وزد و امروز از روز اول ۱۰۰ برابر قدرتمندتر و با عظمت تر است.

 

آیت علم ‌الهدی خاطرنشان کرد: حکمرانی دین این است که در زندگی اجتماعی این حکم را می‌کند معنی حلال و حرام خدا در زندگانی ما اجرا شود غیرت دینی زمانی معنا پیدا می‌کند که حکمرانی سیاسی و حکمرانی دینی در جامعه ایجاد شود و آنجا غیرت دینی الزامی شود. غیرت دینی ضامن اسلام سیاسی است،اسلام سکولار اسلام ضد غیرت دینی است و افراد سکولاریسم که در مسئله مدیریت جامعه و کشورشان دنبال غیر اسلام هستند به دنبال نظام‌های لیبرال دموکرات و نظام‌های دیگر غیر از نظام‌های اسلامی هستند آنها بی غیرت بی دینی هستند.

 

وی اظهار داشت: دشمنان ما دشمن اسلام سیاسی هستند با خود اسلام سکولار دشمنی ندارند هر چقدر نماز بخوانید آمریکا با آن مشکلی ندارد هر چقدر دعا بخواند آمریکا دشمن نیست اما اگر تو طرفدار اسلام سیاسی شدی که بایستی در مقابل تهاجمات و تجاوزات نابکارانه یک غده سرطانی مانند صهیونیست ‌ها و اسرائیل بایستی آمریکا دشمن می‌شود.

 

امام جمعه مشهد بیان کرد: روزی که انگلیس‌ها عراق را تصرف کردند صبح لشکر انگلیس وارد بغداد شد بغداد را گرفتند، ظهر از مناره مساجد صدای اذان بلند شد فرمانده انگلیسی وقتی صدا را شنید پرسید چه خبر شده است گفتند وقت عبادت است گفت؛ این با استعمار دولت بریتانیا در این کشور منافاتی ندارد؟ گفت نه می‌خواهند نماز بخوانند گفت مهم نیست بنابراین آنها با اسلام سکولار دشمنی ندارند.

 

آیت الله علم الهدی ادامه داد: میرزا محمدتقی شیرازی که با نبرد با انگلیس مبارزه می‌کرد و به عشایر حکم جهاد داده بود، یارانش را گرفتند و آن ها را به اطراف تبعید کردند چرا که اسلامشان اسلام سیاسی بود، مرحوم آیت‌الله کاشانی نیز نقل می‌کند «در جنگ انگلیسی‌ها در عراق که از یاران میرزای شیرازی بودیم ما را تبعید کردند به کشوری در آفریقا که وحشت داشتیم نکند آدم‌خوار باشند» عده‌ای را از عراق به آفریقا تبعید کردند چرا که اسلام سیاسی بود اما با اسلام سکولار کاری نداشتند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: دشمن با اسلام سکولار کاری ندارد با اسلام سیاسی کار دارد این فضای مجازی که درست کردند و این همه مالامال از توهین به اشخاص و مسئولان، ایجاد دغدغه برای نظام، ایجاد نارضایتی و سیاه‌نمایی برای مردم، اینها را دشمن درست کرده است ۸۵ درصد فضای مجازی از خارج کشور پر می‌شود و ۱۵ درصد داخل کشور است؛ برادرم و خواهرم این که شما دارید در فضای مجازی توهین به رهبری، توهین به رئیس جمهور و توهین به دولت به افراد و اشخاص مسئول نظام را مطالبه می‌کنید این جنگ دشمن است این میدان دشمن است دشمن دارد حمله می‌کند این درد و دل مردم نیست.

 

وی خاطرنشان کرد: چند درصد از این ۱۵ درصد نیز باز نشر است و حرف‌های خارج ایران و حرف های دشمن را نشان می‌دهد و این بازنشر نیز به وسیله آدم‌های صاحب اراده و با تجربه نیست یک جوان و نوجوان کم تجربه از یک سری انتقاد خوشش می‌آید و این هیجان جوانی سبب بازنشر آن می‌شود نمی‌دانند که این بازنشر به کجا آب برمی‌خورد.

 

امام جمعه مشهد افزود:یک درصدی هم افرادی هستند بی تفاوت و تنها نگاه می‌کنند و یک درصد ضعیفی هم اشخاصی هستند که واقعاً نقد دارند و حاضر هستند بر علیه نظام و مسئولین فضای مجازی را آلوده کنند اما بدانید که این جنگ دشمن است این دشمن اسلام سیاسی را هدف قرار گرفته است او می‌داند که اگر اسلام‌ سیاسی در کشور براندازی شود و این نظام از بین برود برهمه چیز این مردم مسلط می‌شود.

 

آیت علم‌ الهدی یادآورشد: بی تفاوت نباشید شما که دست به کار هستید، دست به قلم هستید، شمایی که در مقام حرکت‌های سایبری فناور هستید؛ دشمن حمله کرده است و به دولت پیغمبر و اسلام سنگ می‌زند با حمله به اسلام سیاسی، بنابراین در مقابل این حرکت بی‌تفاوت نباشید، عزیزانی که می‌خواهند نقد کنند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: نقد در این مملکت آزاد است باید نقد شود این درست نیست که بنده حرف بزنم و بگویم هرچه گفته ام درست است، دولت کار خود را انجام بدهد و بگوید کسی نقد نکند، نقد باید باشد مخصوصا دستگاه‌های نظارتی و مجلس نقد کنند اما کسانی که دلسوز نظام هستند و می‌خواهند نقد کنند حواسشان جمع باشد نقدی نکنند که آب به آسیاب دشمن بریزند یک جوری نقد نکند که بهانه به دست دشمن بدهند و دشمن بیاید تهاجم و سیاه‌نمایی خود را در نظام توسعه دهد.

 

وی گفت: به نقد هم توجه داشته باشیم نقد را با عبارتی نقد کنیم که ابزار به دست دشمن ندهیم، بهانه به دست دشمن ندهیم قرار نیست در مقابل هر کاری تسلیم شویم، نقد کنیم اما در آن توجه کنیم ما دوست و انقلابی هستیم نباید بگذاریم میدان برای دشمن با نقدهای ما باز شود آنهایی که دلسوز هستند نقدشان را باید دلسوزانه ارائه دهند، کسی که نقد دارد نباید در زمین دشمن بایستد نباید جوری نقد کند که به حساب دشمن گذاشته شود و مورد حمایت دشمن قرار بگیرد باید نقدی کنید که دشمن استفاده نکند و نظر شما هم کاملا اعلام شود.

 

امام جمعه مشهد اظهارداشت: ما اگر این بصیرت را در زندگی خودمان داشته باشیم و این را بدانیم که دشمن اسلام سیاسی را هدف قرار داده است چون اسلام سیاسی تامین کننده غیرت دینی است و همه مسائلی که برای این نظام و شکست نظام ستمشاهی پیش‌ آمد به خاطر غیرت دینی مردم بود با بصیرت و هوشیاری کامل مخصوصاً در حوزه بصیرت آفرینی، هوشیار سازی مقام معظم رهبری و آموزه‌های حکیمانه ایشان انشاالله انقلاب را توسعه و توفیق داشته باشیم ادامه دهیم.

پایان پیام/483

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

تولیت آستان قدس رضوی:

تحقق زیارت متعالی با بالا بردن فرهنگ دینی مردم محقق می شود

حجت الاسلام مروی بسیاری از انحرافات را نتیجه معرفی نامناسب دین خواند و گفت:تحقق زیارت متعالی شعار محوری آستان قدس رضوی است و این مهم با بالا بردن فرهنگ دینی مردم محقق می‌شود.

اخبار برگزیده شبستان