خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱

الأحد ٣ جمادى الأولى ١٤٤٤

Sunday, November 27, 2022

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - سیاست خارجی زمان :   ۱۴۰۱/۷/۱۳ - ۰۹:۱۱ شناسه خبر : ۱۲۲۰۹۳۰

ابراز نگرانی جنبش عدم تعهد از تفسیر خودسرانه و نادرست ادیان توسط گروه‌های تروریستی
فیر و معاون نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک تاکید کرد: جنبش عدم تعهد، تروریسم را در همه اشکال و مظاهر آن، از جمله تروریسم دولتی محکوم و رد کرده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان، زهرا ارشادی، سفیر و معاون نمایندگی کشورمان که در نشست کمیته ششم مجمع عمومی سازمان ملل تحت عنوان «امحاء همه اشکال تروریسم بین المللی» از طرف جنبش عدم تعهد سخنرانی می کرد ،خاطر نشان کرد: این جنبش همواره اقدامات تروریستی را نقض آشکار قوانین بین المللی ، از جمله حقوق بین الملل بشردوستانه و حقوق بشر  به ویژه حق حیات می داندم که منجر به عدم برخورداری کامل حقوق بشر و آزادی های اساسی مردم می شود.


وی افزود: جنبش عدم تعهد این نوع اعمال را به مثابه به خطر انداختن تمامیت ارضی و ثبات دولتها و همچنین امنیت ملی ، منطقه ای و بین المللی می داند که پیامدهای نامطلوبی بر روند توسعه اقتصادی و اجتماعی می گذارد .


زهرا ارشادی تصریح کرد: جنبش  عدم تعهد نسبت به تفسیر خودسرانه و ارائه نادرست از ادیان توسط گروه های تروریستی برای توجیه اقداماتشان نگران است و مخالفت خود را با همه اشکال و جلوه های تروریسم و همچنین افراط گرایی خشونت آمیز منجر به تروریسم اعلام میدارد.


 سفیر و معاون نمایندگی کشورمان اضافه کرد: جنبش از همه کشورها می خواهد تا ضمن مقابله با تروریسم به همه حقوق بشر و آزادی های اساسی احترام بگذارند و بر تعهد خود در این زمینه برای جلوگیری از نقض حقوق بشر مطابق با حاکمیت قانون و تعهد خود بر اساس قوانین بین المللی به ویژه حقوق بین الملل بشر دوستانه تأکید کنند.


ارشادی خاطرنشان کرد: جنبش عدم تعهد بار دیگر خواستار برگزاری کنفرانس بین المللی تحت حمایت سازمان ملل متحد برای سازماندهی مشترک جامعه بین المللی در قبال تروریسم در همه اشکال و جلوه های آن از جمله شناسایی علل اصلی آن می باشد.


سفیر و معاون نمایندگی کشورمان افزود:جنبش بر اهمیت انعقاد یک کنوانسیون جامع برای مبارزه با تروریسم بین المللی تاکید نموده و همچنین مسئولیت اصلی کشورهای عضو در اجرای استراتژی مبارزه با تروریسم را یادآور می گردد.

پایان پیام/50

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رهبر معظم انقلاب در دیدار بسیجیان:

دیروز تیم ملی چشم ملت را روشن کرد/ مشکل ما را با آمریکا فقط باج دادن دائم حل می‌کند

رهبر انقلاب در دیدار با جمعی از بسیجیان تاکید کردند که بسیج نهادی با وظایفی فراتر از حوزه نظامی است و در تقابل با استکبار جهانی قرار دارد.

اخبار برگزیده شبستان