خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

الاثنين ٨ رجب ١٤٤٤

Monday, January 30, 2023

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : جنوب کرمان - زمان :   ۱۴۰۱/۹/۴ - ۱۲:۱۷ شناسه خبر : ۱۲۳۴۹۹۷
امام جمعه عنبرآباد:
ریشه فرهنگ بسیجی برادری است/ نباید اجازه دهیم دشمن از انقلاب اسلامی هویت زدایی کند
حجت الاسلام حمید بامری گفت: ریشه فرهنگ بسیجی برادری می باشد و بسیج فرهنگ جمع گرایی و مردمی بودن است و این مهم بسیج را کارآمد ترین نیروی انقلاب اسلامی کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از جنوب کرمان، ظهر امروز (۴ آذرماه ماه) حجت الاسلام «حمید بامری»، در خطبه های نماز جمعه عنبرآباد، ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی، گفت: یکی از عوامل تاثیر گذار در آسیب رسانی به تربیت دینی، برداشت های نادرست و غیر منطقی از آموزه های دینی و انتقال آنها به نسل جوان است. 

 
 
امام جمعه عنبرآباد افزود: به عبارت دیگر یکی از آسیب های تربیت دینی، بد معرفی کردن این آموزه ها به نسل جوان است.
 
 
وی بیان کرد: گاهی نوجوان و جوان ما دین را به معنای عزلت، گوشه گیری، ترک شادی ها، لذت ستیزی، افسردگی و دلمردگی می‌داند زیرا ما دین اسلام و آموزه های دینی را درست به نسل نوجوان و جوان انتقال نداده ایم وگرنه جوان دین باور است.
 
 
حجت الاسلام بامری یکی دیگر از آسیب های تربیت دینی را سیاست زدگی عنوان کرد و گفت: رشد و بلوغ سیاسی یکی از نیازهای جدی فرزندان است بچه های ما در تشخیص حق و باطل گاهی دچار مشکل می‌شوند و گاهی نیز تحت تاثیر افکار دشمن قرار می گیرند.
 
 
 خطیب جمعه عنبرآباد خاطرنشان کرد: والدین وظیفه دارند فرزندان خود را طوری تربیت کنند که قدرت تشخیص حق از باطل را داشته باشند و لازمه این امر، آشنایی فرزندان با آموزه های سیاسی است.
 
 
وی با بیان این مطلب که دین معیارهای حق و باطل را معرفی کرده، تاکید کرد: قرآن کریم همه انسان ها را به تفکر، تعقل و تدبر دعوت کرده است.
 
 
حجت الاسلام بامری اضافه کرد: والدین به جای این که جناح‌ها و گرایش های سیاسی خاص و مورد علاقه خود را به فرزندان تحمیل کنند، آموزه های سیاسی، قدرت تشخیص حق از باطل، ملاک ها و شاخص های حق و باطل را به آنها یاد دهند.
 
 
امام جمعه عنبرآباد ضمن تبریک هفته بسیج، عنوان کرد:  مقام معظم رهبری فرمود؛ بسیج تحقق مردم سالاری دینی است اصلی ترین عنصر بسیج مردمی بودن آن است، بسیج یک نهاد مردمی و تشکیلات مردمی است ما همیشه به بسیج نگاه امنیتی داشتیم به خاطر دفاع مقدس بیشتر نقش بسیج را در امنیت کشور دیدیم اما در حقیقت کار آمد ترین  و مردمی‌ ترین نهاد بسیج است.
 
 
وی مردمی بودن و تشکیلاتی بودن بسیج را از شاخصه های ممتاز آن برشمرد و تصریح کرد: بسیج جایی است که آدم ها یاد می‌گیرند کار دسته جمعی انجام دهند و جمعی زندگی کنند.
 
 
حجت الاسلام بامری با تاکید بر این که امروز تنها راه برون رفت از مشکلات اجرای مدل بسیج است، ابراز کرد: تشکیلات مردمی ما مشکلات منطقه را با مدل بسیج حل کرد و داعش با مدل بسیج نابود شد این قدرت مردم است که در ساختار بسیج متجلی می شود.
 
 
خطیب جمعه عنبرآباد ریشه فرهنگ بسیجی را برادری دانست و تصریح کرد: بسیج فرهنگ جمع گرایی و مردمی بودن است و این مهم بسیج را کارآمد ترین نیروی انقلاب اسلامی کرده است.
 
 
وی با اشاره به برگزاری جشنواره ملی کلوته، عنوان کرد: معرفی ظرفیت های بزرگ جنوب استان همچون خرما، ایجاد توسعه اقتصادی و بهره‌برداری از ظرفیت اقتصادی خرما یک اقدام بسیار خوب و مهمی است.
 
 
حجت الاسلام بامری ادامه داد: در حاشیه این جشنواره سندی مبنی بر ایجاد پایانه خرمای کلوته ایران در عنبرآباد امضا شد که جا دارد اینجا از همه عوامل و دست اندرکاران آن تشکر کنیم.
 
 
امام جمعه عنبرآباد امروز اعتراضات مهمترین امید دشمنان برای ضربه زدن به کشور است، اظهار کرد: آنها امید دارند که با انجام عملیات روانی، فعالیت های مجازی و با پول و مزدور پروری، مردم را در مقابل نظام جمهوری اسلامی قرار دهند.
 
 
وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری فرمودند؛ نگذارید رده‌های ارتجاع در کشور نفوذ کنند، مرتجع آن کسی است که در سیاست و سبک زندگی خود تابع سیاست و سبک غربی باشد، در دوران حاکمیت فاسد وابسته پهلوی سبک زندگی در کشور غربی بود انقلاب آمد آن را کنار زد و هرکس به آن برگردد مرتجع است نگذاریم کشور ما به سمت ارتجاع برود.
 
 
حجت الاسلام بامری خاطرنشان کرد: امروز هنگامی که به ماهیت این حوادث و اغتشاشات، بازیگران و نقش های میدانی آن نگاه می کنیم می بینیم رویکرد این فتنه چیزی جزء رویکرد ارتجاعی با بازیگرانی مرتجع نیست پس این فتنه، فتنه ای ارتجاعی با فتنه گردانان مرتجع است.
 
 
خطیب جمعه عنبرآباد اظهار کرد: امروز دشمن به دنبال وارونه جلوه دادن حقیقت انقلاب از طریق روایت سازی های جعلی و دروغین است پس راهبرد ما در مقابله با فتنه ارتجاع این است که نباید اجازه دهیم ضد انقلاب و دشمن از انقلاب ما هویت زدایی کند.
 
 
وی دومین راهبرد در مقابله با فتنه ارتجاع را افشای دروغ، فریب و جنگ روانی دشمن عنوان کرد و گفت: باید جلوی جنگ روانی دشمنان را گرفت، آنها با ساده ترین روش در حال روایت سازی حداکثری هستند. 
 
 
حجت الاسلام بامری تصریح کرد: دشمنان ضعف، بی سندی اطلاعات خود را با تاکتیک غرق مصنوعی جبران می کند که به طور ویژه در دستور کار رسانه های سعودی و انگلیسی قرار دارد.
 
 
امام جمعه عنبرآباد با اشاره به این که ترفند غرق مصنوعی یعنی غرق کردن مخاطب در سیل اخبار جعلی، عنوان کرد: مصداق بارز این ترفند، گرداب کشته سازی است که مبتنی بر همین ترفند و روانی و رسانه‌ای دشمنان می باشد.
 
 
وی تاکید کرد: امروز دشمن در حوزه جنگ شناختی با غرق کردن مخاطب در سیل اخبار دروغ، شناخت و ادراک او را تحت تاثیر قرار می دهد تا محاسبات مخاطب را مختل کند و فرآیند تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی را به نفع خودش رقم بزند.
 
 
حجت الاسلام بامری تصریح کرد: از آنجایی که مخاطب هنگامی که در سیل اخبار جعلی و دروغ  قرار می گیرد نمی تواند همه آنها را بررسی کند پس تحت تاثیر القائات این رسانه‌ها قرار می گیرد.
 
 
خطیب جمعه عنبرآباد با تاکید بر این که امروز باید مراقب ترفندهای دشمن بود، ابراز کرد: باید زاویه ترفند فریب و جنگ روانی دشمن را شناخت و آن را افشا و خنثی کرد.
 
 
وی در خاتمه ضمن تبریک میلاد حضرت زینب (س)‌ و روز پرستار، گفت: یکی از مجموعه‌هایی که در خط مقدم تامین سلامت جامعه تلاش می کند، جامعه پرستاری است که جا دارد از تلاش های آنها در بهبود وضعیت جسمی و روحی بیماران تشکر کنیم. 

پایان پیام/586

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رییس شورای فرهنگ عمومی جنوب کرمان:

پیروزی انقلاب اسلامی نماد اتحاد و انسجام ملی است/ توسعه و آبادانی جنوب کرمان در گرو وحدت و انسجام مردم

حجت الاسلام میثم تارم گفت: پیروزی انقلاب اسلامی یکی از مناسبت های ملی است که می توان از آن به عنوان نماد و پرچمی از اتحاد و انسجام ملت ایران نام برد.

اخبار برگزیده شبستان