خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

الاثنين ٨ رجب ١٤٤٤

Monday, January 30, 2023

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : خراسان جنوبی - زمان :   ۱۴۰۱/۹/۴ - ۱۳:۲۷ شناسه خبر : ۱۲۳۵۰۳۵
امام جمعه موقت بیرجند:
لزوم برچیدن بساط اغتشاشگران از کشور/ سپاه تا قطع ریشه مراکز فتنه به حملات خود قاطعانه ادامه دهد
حجت الاسلام مختاری گفت: سپاه تا قطع ریشه مراکز فتنه به حملات خود قاطعانه ادامه دهد و ازفرماندهان نظامی وانتظامی می خواهیم که نیروهای حافظ امنیت را با دست خالی به مصاف این کفارها نفرستند و آنها را مسلح کنند و اجازه دفاع از خود و مردم را به آنها بدهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از خراسان جنوبی، حجت الاسلام محمد مختاری امروز (4 آذر) در خطبه های عبادی -سیاسی نماز جمعه این هفته مرکز استان با اشاره به اقدامات دو ماهه اغتشاشگران در کشور و تخریب اموال عمومی، شهید و مجروح کردن نیروهای امنیتی و انتظامی و بسیج و برخی از مردم بی گناه، اظهار داشت: امروز همین تفکر بسیجی ریشه فتنه گران و اغتشاشگران را خواهد زد و آنها را به زباله دان تاریخ خواهد انداخت.

 

وی با بیان اینکه متاسفانه بعد از حدود دوماه هنوز اغتشاشات و جنایات استکبار در برخی مناطق به صورت دزدانه ادامه دارد، گفت: امروز خط شیطانی و استکباری و حزب الشیطان به صحنه آمده و از طریق برخی مزدوران و فریب خوردگان، احمقانه بر شاخه نشسته اند و استقلال، امنیت و جان و مال ناموس مردم خود را هدف قرار داده اند که از خداوند برای این منافقین طلب مرگ می کنیم.

 

امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه از همه بسیجیان و نیروهای نظامی و انتطامی که صبورانه در این مدت بیش از دو ماه در صحنه بودند و مظلومانه بدون اسلحه به میدان آمدند  تا مبادا مردم بی گناه شهید شوند که باید از همه آنها تشکر کرد، افزود: سپاه تا قطع ریشه مراکز فتنه به حملات خود قاطعانه ادامه دهد و از فرماندهان نظامی و انتظامی می خواهیم که نیروهای حافظ امنیت را با دست خالی به مصاف این کفارها نفرستند و آنها را مسلح کنند و اجازه دفاع از خود و مردم را به آنها بدهند.

 

حجت الاسلام مختاری گفت: همچنین از قوه قضائیه می خواهیم که با این محاربین برخورد قاطع داشته باشند، چراکه مردم تحمل جنایات منافقین را ندارند و خواهان برقراری امنیت و خاموش کردن باقی مانده فتنه در سریع ترین زمان ممکن می باشیم.

 

وی با اشاره به اینکه بسیج و اغتشاشگران دو نمونه محسوس از دو تفکر متفاوت هستند، ادامه داد: یک طرف تفکر ناب قرآن و اهل بیت علیهم السلام است که خروجی آن بسیج شده و طرف دیگر اغتشاشگران و منافقین که خروجی تفکر شیطانی و غربی است.

 

امام جمعه موقت بیرجند با تاکید بر اینکه جوهره تفکر بسیجی همان تفکر توحیدی است، افزود: بسیجیان براساس عقل خودشان خدا و توحید و ولایت را باور کردند و با مال و جان از این اعتقادات دفاع می‌کنند، لذا می بینیم که تفکر بسیجی در طول انقلاب معجزه کرده است و انقلاب اسلامی ایران با تفکر توحیدی بسیجی پیروز شد.

 

حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه در جنگ تحمیلی که تمام دنیا با هم متحد شدند و در برابر ایران ایستادند با تفکر بسیجی، اجازه ندادیم، یک وجب خاک کشور به دست دشمن بیفتد، اظهارداشت: تفکر بسیجی بود که در مقابل منافقین در فتنه های مختلف در طول تاریخ انقلاب ایستاد.

 

تفکر بسیجی داعش را از منطقه بیرون کرد

وی با اشاره به اینکه داعش محصول کشورهای غربی، عربستان و رژیم صهیونیستی بود که برای تسلط بر منطقه ایجاد شد، گفت: داعش را با همین تفکر بسیجی شکست دادیم و این تفکر بسیجی است که در طول تاریخ افتخار آفریده است.

 

امام جمعه موقت بیرجند تاکید کرد: امروز نیز همین تفکر بسیجی، ریشه فتنه گران و اغتشاشگران را خواهد زد و آنها را به زباله دانی تاریخ خواهد فرستاد.

 

حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه تفکر بسیجی چون ریشه در تفکر ناب توحیدی و قرآنی دارد امید آفرین است و لذا امروز از همیشه به این انقلاب و نظام امیدوارتریم، تصریح کرد: این حرف ما پشتیبانی فراوانی دارد که مهمترین آن قرآن کریم است، بندگان خدا طبق وعده قرآن همیشه پیروز هستند و خداوند در سخت ترین شرایط دشمنان را سرکوب کرده و بندگان خود را یاری کرده است.

 

وی با بیان اینکه تاریخ گذشته نشان می‌دهد که خداوند در همه عرصه ها بندگان خود را یاری کرده است، گفت: دشمن می‌خواهد ما را از خدا جدا کند چراکه می داند تا زمانی که بندگان خدا هستیم، نمی‌تواند کاری بکند.

 

دشمن بدنبال ایجاد ناامیدی در بین جوانان است

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به پیشرفت های شگفت انگیز ایران اسلامی بعد از انقلاب، افزود: صد سال قبل جریان ارزشی هیچ جایگاهی در کشور نداشت و مظلومانه زندگی می کردند؛ اما امروز می بینیم که بعد از صد سال جایگاه جریان ارزشی چقدر ارتقاء یافته و خبری از روباه پیر انگلیس و رضاخان نیست و اسرائیل و آمریکا قدرت سابق را ندارد، اینها به ما امید می‌دهد.

 

حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه پای مستکبرین دیگر به ام القرای جهان اسلام هرگز باز نخواهد شد، گفت:  دشمن بدنبال ایجاد ناامیدی در کشور است لذا باید به شدت مراقب حیله دشمن بود.

 

وی افزود: این کشور با سلطنت طلبی پیشرفت نمی‌کند، 2500 سال سلاطین در ایران سلطنت کردند، اگر کاری می‌توانستند کنند که اینقدر ایران تکه تکه نمی شد و مثل بحرین را دو دستی تقدیم دیگران نمی کردند این کشور به دست منافقین و غرب زده ها هرگز پیشرفت نکرده و نخواهد کرد.

 

حجت الاسلام مختاری ادامه داد: ایران اسلامی تنها به دست خود جوانان توانمند خود، پیشرفت خواهد کرد و لذا با قاطعیت و امید و صلابت تا ظهور امام زمان عج راه شهدا را ادامه خواهیم داد.

 

امروز استکبار جهانی شکل عوض کرده است

امام جمعه موقت بیرجند در خطبه های اول نماز نیز با بیان اینکه پرتکرارترین سفارش خداوند و اهل بیت علیهم السلام سفارش به تقوا است، گفت: تقوای اعتقادی و اخلاقی بنیان و اساس تقوای عملی است که ریشه رفتارهای باطل افکار باطل است، برای همین زیربنای تقوای عملی، تقوای اخلاقی است.

 

حجت الاسلام مختاری تواضع در برابر خداوند متعال و تشکر از نعمت های الهی را یکی از ابعاد تقوا عنوان کرد و افزود: نعمت توحید فضل خداوند بر همه ما انسانها است اما برخی ها با کفران نعمت، بد اخلاقی و بی تقوایی اخلاقی می کنند.

 

وی گفت: چنانچه تقوای اخلاقی و اعتقادی داشته باشیم، موظف هستیم که شاکر و مخلص باشیم و نه متکبر اما متأسفانه در طول تاریخ افرادی بودند که بی تقوایی، بی اعتقادی و اخلاقی دارند و بدنبال این هستند که بندگان خدا را بنده خود کنند که نمونه آن استکبار جهانی است.

 

امام جمعه موقت بیرجند افزود: البته استکبار در این سال‌ها شکل عوض کرده است و به استعمار نو روی آورده است و خائنانی مانند رضاخان را به نوکری گرفتند تا منافع ملت ها را به یغما ببرند که این شکل هم در سال 57 برافتاد و لذا امروز به استعمار مجازی روی آوردند و تلاش دارند از طریق فضای مجازی جنگ شناختی برای تغییر افکار و روحیات مردم به راه اندازند و به سمتی ببرند که نسل جدید و مردم خودش متقاضی استکبارباشد لذا خطر استعمار امروز بسیار جدی است.

 

حجت الاسلام مختاری ادامه داد: استکبار در همین راستا چنان دین و مقدسات را تاریک نشان می‌دهند که جوان و نوجوان خودش برای ضربه زدن به اسلام با دشمن همکاری کند اما نوجوانان و جوانان ایران فهیم هستند و فریب بازی اینها را نمی‌خورند.

 

وی گفت: استکبار هیچ باوری به حقوق مردم ندارند و اگر حیله آنها جواب نداد مقابل مردم می ایستند و مردم را به قتل می رسانند همان طور که در اوایل انقلاب بعد از اینکه مردم مقابل آنها ایستادند به سمت فتنه گری روی آوردند.

 

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه اسلام باعث شده تا ملت ایران تن به ذلت دشمنان ندهد، لذا دشمن درصدد تخریب اسلام از طریق تخریب نظام اسلامی هستند، خاطرنشان کرد: امروز تمرکز دشمن بر روی تخریب و هجمه بر نظام اسلامی است.

 

 

پایان پیام/404

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبی مطرح کرد:

رسانه ها طلایه دار جهاد تبیین/ کاستی‌ها به ضعف مدیران برمی گردد نه ماهیت نظام

فرخنده رسانه‌ها را طلایه‌دار جهاد تبیین دانست و خواستار تولیدات رسانه‌ای از مردم برای مردم توسط خبرنگاران و فعالان رسانه ای استان شد.

اخبار برگزیده شبستان