خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۳

الأحد ٢٩ صفر ١٤٣٦

Monday, December 22, 2014

آب و هوا تهران امروز : °C 6 کمینه دما : °C 2 بیشینه دما : °C 9
سرویس : بوشهر - زمان :   ۱۳۹۱/۳/۱۸ - ۱۲:۰۰ شناسه خبر : ۱۳۹۷۷۷

دومین پایه سکوی میدان نفتی فروزان 52 درصد پیشرفت ساخت دارد
مدیر ساخت پایه سکوها و عرشه های میدان فروزان گفت: ساخت دومین پایه سکوی میدان نفتی فروزان 52 درصد پیشرفت دارد و این قطعه تا دو ماه آینده به پایان می رسد.

رحیم آیت الهی، مدیر ساخت پایه سکوها و عرشه های میدان فروزان، پیش از ظهر امروز(18 خرداد)، به خبرنگار شبستان در بوشهر گفت: با پایان ساخت نخستین پایه از شش پایه این میدان عملیات توسعه میدان فروزان وارد مرحله جدیدی شده است.


وی افزود: طرح توسعه میدان فروزان در دو بخش ساخت و نصب خطوط لوله و کابل زیردریایی و ساخت و نصب پایه سکوها و عرشه ها در دست اجراست.


وی گفت: ساخت و نصب پایه ها و عرشه های دو سکوی فرآیندی و مسکونی این میدان هم با 60 درصد پیشرفت در دست اجراست.

 

آیت اللهی تصریح کرد: قرارداد ساخت عرشه های توسعه میدان فروزان با شرکت نفت فلات قاره منعقد شده و برای ساخت عرشه های مورد نیاز با توجه به مشترک بودن و اولویت میدان های مشترک و تعجیل کارفرما در آماده شدن سریع تر پروژه، دو گزینه ساخت داخل و سفارش به یک شرکت خارجی در حال بررسی است که هر یک از آنها زودتر به نتیجه برسد، از همان روش ساخت عرشه ها پیگیری می شود.

میدان نفتی فروزان از میدان های مشترک بین ایران و عربستان در خلیج فارس است که تولید کنونی نفت خام آن 43 هزار بشکه در روز است.

 


پایان پیام/

کلید ‫واژه‌ها:

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

لزوم تقویت دشمن شناسی/ نباید در جنگ آداب میدان را به نفع دشمن رها کنیم

خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه دراستان اردبیل گفت: باید دشمن شناسی خود را تقویت و نباید در جنگ آداب میدان را به نفع دشمن رها کنیم.

اخبار برگزیده شبستان