خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۳

١٤٣٦/٤/٥

Monday, January 26, 2015

آب و هوا تهران امروز : °C 3 کمینه دما : °C 5 بیشینه دما : °C 12
سرویس : مازندران - زمان :   ۱۳۹۱/۱۰/۲۷ - ۱۰:۰۴ شناسه خبر : ۲۱۷۴۱۷
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران؛
نیازمندی های معنوی در طرح تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی تامین می شود
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: نیازمندی های معنوی در طرح تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی تامین می شود.

حجت الاسلام ستار علیزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران، امروز(27 دی) با اشاره به اینکه بقاع متبرکه در راستای تبدیل شدن به قطب های فرهنگی با دستور مقام معظم رهبری قرار دارند، به خبرنگار شبستان گفت: نیازمندی های فرهنگی و معنوی افراد در این طرح تامین می شود.


وی ادامه داد: مسئولان اجرایی در شهرستان ها باید در تحقق و تبدیل بقاع متبرکه به قطب های فرهنگی همکاری بیش از پیش اهتمام ورزند.


حجت الاسلام علیزاده اظهار کرد: اجرای درست نیات و عمل واقفان توسط متولیان موقوفات بسیار ضروری در اعتماد سازی مردم نسبت به این فریضه مهم دینی است.


مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران افزود: اجرای دقیق نیت واقفان خیراندیش و نیکوکار، حق طبیعی وارثان واقفان است و در این زمینه متولیان موقوفات باید بیشترین دغدغه را داشته باشند.

 

وی با بیان اینکه متولیان موقوفات در مازندران دارای جایگاه بالایی هستند، ابراز کرد: ارزش و جایگاه متولیان موقوفات در حدیث های فراوانی از قول معصومان ذکر شده و در برخی موارد از خود موقوفه بالاتر است چرا که آنان در زنده نگه داشتن وقف به صورت نسل به نسل در تلاش هستند.


پایان پیام/

کلید ‫واژه‌ها:

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مسابقه حفظ سوره فجر در مساجد تنكابن برگزار مي شود

خبرگزاري شبستان: مسئول كميته مساجد ستاد دهه فجر در مازندران گفت: مسابقه قرآنی حفظ سوره فجر به مناسبت فرارسیدن دهه فجر و سي و ششمين سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در مساجد تنكابن برگزار مي شود.

اخبار برگزیده شبستان