خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

الثلاثاء ١٣ جمادى الثانية ١٤٤٠

Tuesday, February 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : قزوین - زمان :   ۱۳۹۱/۱۲/۲۰ - ۰۸:۵۳ شناسه خبر : ۲۳۶۴۰۲
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین:
احداث 40 کیلومتر بزرگراه در قزوین
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین از احداث 40 کیلومتر بزرگراه و همچنین ایجاد سه خط BRT در آینده در قزوین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قزوین، سید مهدی یدی همدانی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین عصر روز گذشته (19 اسفند) در نشست بین المللی حمل و نقل شهری انسان مدار که در سالن اجتماعات مرکز علمی کاربردی شهرداری قزوین برگزار شد، بیان کرد: مطالعات حمل و نقل شهر قزوین برای نخستین بار در ایران، قدری فراتر از شهر دیده شده به طوری که مسئله حمل و نقل شهر تا شعاع 15 کیلومتری بررسی شده است.
 

وی ادامه داد: برنامه ما این است که هسته اصلی شهر را تا حد امکان از اتومبیل خالی کنیم و هسته مرکزی دارای محدودیت هایی برای تردد اتومبیل باشد و بیشتر حمل و نقل عمومی، پیاده روی و دوچرخه سواری را داشته باشیم.
 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین اضافه کرد: در خصوص حمل و نقل عمومی پیش بینی هایی داریم و آنچه پیش بینی شده است خط قطار سبک درون شهری یا LRT است که پیشنهاد مشاور ما این است که این قطار سبک شهری با مسیر مجزا از ترافیک ساخته شود.
 

وی عنوان کرد: درصدد هستیم در هسته مرکزی شهر، یک خط قطار سبک شهری به صورت دو طرفه داشته باشیم و همچنین برای آینده شهر سه خط BRT پیش بینی شده است که یک خط BRT از سبزه میدان به سمت شمال شهر تا اسماعیل آباد، یک خط دیگر از جنوب شرقی از مقابل ترمینال مرکزی آغاز شده و تا مینودر و کوثر است و خط BRT دیگر نیز از قسمت جنوب غربی و از میدان دفاع مقدس، خیابان شهید بابایی و متصل به دانشگاه آزاد می شود.
 

همدانی افزود: پیش بینی ما در آینده برای میدان شهید بابایی تا میدان جانبازان این است که این خیابان دو طبقه شود و در طبقه دوم خیابان فقط از اتوبوس استفاده شود و خودروها از سطح همکف استفاده کنند و تمام تقاطع ها و رمپ هایی که نیاز است؛ طراحی شده و ما تا سال 1410 باید این سیستم را کامل کنیم.
 

وی تصریح کرد: در شبکه معابر شهر قزوین نزدیک به 45 تقاطع غیرهمسطح و نزدیک به 40 کیلومتر بزرگراه پیش بینی کرده ایم.
 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین توضیح داد: در مدل ترافیکی شهر بررسی کرده ایم که اگر فقط معابر شهری را بهبود دهیم، سهم اتوبوسرانی از 19 درصد موجود به 13 کاهش می یابد بنابراین اقداماتی انجام دادیم تا سهم اتوبوسرانی را افزایش دهیم که استفاده از BRT یکی از بهترین راهکارها برای افزایش سهم اتوبوسرانی بود.
 

وی تأکید کرد: با اقداماتی که برای بهبود حمل و نقل عمومی انجام شد، سهم اتوبوسرانی ما تا سال 1410 یعنی 20 سال آینده از 19 درصد موجود به 38 درصد افزایش می یابد و با توجه به اینکه اتحادیه حمل و نقل همگانی اعلام کرده تا سال 2025 باید سهم حمل و نقل عمومی در همه شهرهای دنیا دو برابر شود و ما نیز باید سهم اتوبوسرانی را افزایش دهیم.
 

همدانی ادامه داد: همچنین برای پیشنهادهایی مطرح بود که برای آینده شهر، یک محدوده داشته باشیم که مطالعات نشان داد ما در 20 سال آینده نیاز به یک محدوده دارای محدودیت ترافیکی داریم و باید از ورود خودروها به هسته مرکزی جلوگیری کنیم.
 

وی یادآور شد: ولی تا 20 سال آینده سیاست ما محدود کردن پارکینگ است به این معنا که در هسته مرکزی نباید اجازه دهیم که پارکینگ عمومی ساخته شود و پارکینگ ها باید در مرز این محدوده ها ساخته شوند و خودروها در مرز آن محدوده پارک شوند و مردم پیاده، با دوچرخه و یا حمل و نقل عمومی وارد هسته مرکزی شوند.
 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین گفت: در خصوص پیاده راه کردن نیز سناریوهایی مطرح شد که بخشی از معابر شهر را به پیاده راه تبدیل کنیم و در نهایت خیابانی که برای پیاده راه کردن انتخاب شد، خیابان خیام و خیابان امام است.
 

وی خاطر نشان کرد: بخشی از خیابان خیام و خیابان امام پیاده راه خواهد شد و به ترتیب این تبدیل کردن پیاده راه، توسعه می یابد.
 

پایان پیام/

پایان پیام/293
کلید ‫واژه‌ها:

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد قزوین:

جمع آوری بیش از ۴ میلیارد تومان صدقه در قزوین

فرهادی گفت: در هشت ماهه سال جاری ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان صدقه در استان جمع آوری شده است.

اخبار برگزیده شبستان