خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸

الاثنين ٢٣ المحرّم ١٤٤١

Monday, September 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۵/۲/۸ - ۱۰:۲۹ شناسه خبر : ۵۳۹۳۱۸
حجت الاسلام مصباحی مقدم:
تامين اجتماعي مال دولت نيست/دولت بدهي سازمان تامين اجتماعي را پرداخت كند
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام مصباحی مقدم بابیان اینکه سهامداران واقعی تامین اجتماعی کسانی هستند که با پول آنها این منابع شکل گرفته گفت: این سازمان باید به دست صاحبان این منابع اداره شود.برای این موضوع مجلس برنامه هایی دارد اما باید پیگیری شود.

به گزارش خبرنگار شبستان، حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم، نماینده مجلس شورای اسلامی در همایش کار، امید وکارگران تامین اجتماعی با اشاره به فرمایش امام راحل در خصوص کارگر گفت: امام فرمودند خداوند تبارک و تعالی هم کارگر هست، خداوند مظهر فعالیت ،کار و کارگری است. جوهر انسان به کار است و این جوهر در اثر کار جلا و ظهور پیدا می کند، ائمه ما خودشان را کارگر معرفی کرده اند، سیره امام علی (ع) کار، تلاش و کوشش بود. باید عنصر کارگر در جامعه محترم شناخته شود.

 

وی بیان اینکه سهامداران واقعی تامین اجتماعی کسانی هستند که با پول آنها این منابع شکل گرفته است بیان کرد: این سازمان باید به دست صاحبان این منابع اداره شود.برای این موضوع مجلس شورای اسلامی برنامه هایی دارد اما باید پیگیری شود و این موضوع خواسته به حق سهامداران سازمان تامین اجتماعی است.

 

مصباحي مقدم ادامه داد: دستگاه هاي حاكميتي بايد جنبه نظارت خود بر سازمان تامين اجتماعي را داشته باشند اما اداره اين مجموعه با منتخبان سهامداران و مالكان آن باشد.


وي افزود: بايد اين موضوع محقق و دولت بدهي هايش را به سازمان تامين اجتماعي پرداخت كند و بار ديگري را به دوش اين سازمان نگذارد تا سهم سهامداران مخدوش نشود.


نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي  با بیان اینکه دولت بدهي سنگيني به سازمان تامين اجتماعي دارد تصریح کرد:بايد آنها را بپردازد تا تامين اجتماعي خدمات بهتري را به افراد تحت پوشش ارائه دهد.


مصباحي مقدم با بيان اينكه ساماندهي منابع براي سرمايه گذاري درتامين اجتماعي نيز بايد از سوي مديريت اين سازمان صورت گيرد ادامه داد: مستمري بگيران و بازنشستگان كارگراني بودند كه 30 سال بيمه به اين سازمان پرداخت كردند تا در دوران بازنشستگي بتوانند از اين خدمات استفاده كنند.


مصباحي مقدم با بيان اينكه مجلس شوراي اسلامي درحال بررسي برنامه ششم توسعه است، اظهار كرد: يكي از بندهاي برنامه ششم مربوط به سازمان تامين اجتماعي است و در ديداري كه با مديرعامل اين سازمان داشته ايم مسائل مربوط به اين سازمان مورد بررسي قرار گرفت تا حق كارگران و مستمري بگيران مخدوش نشود

 

وی ادامه داد: منابع مالی سازمان تامین اجتماعی باید به گونه ای باشد که بتواند خدمات بهتری را به مردم ارایه دهد.

وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی مال دولت نیست، خاطرنشان کرد: این سازمان متعلق به کسانی است که با اموال و سرمایه های خود آن را تشکیل داده اند.

 

وی ادامه داد:مجموعه تامين اجتماعي بايد كارآمد، بهره ور و سودآورتر مديريت شود و منبع ارائه خدمات درماني مطلوب و تامين منابع مالي براي اداره زندگي مستمري بگيران باشد.

 

 

 

 

 

پایان پیام/35

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رییس سازمان بهزیستی کشور :

رسیدگی به وضعیت روستا مهدها و مهدهای حاشیه ای در دستور کار سازمان بهزیستی قرار دارد

قبادی دانا گفت: بهزیستی به دنبال ارایه برنامه های متناسب با روستا مهدها و مهدهای حاشیه ای می باشد و ارایه حداقل یک وعده غذای گرم روزانه در دستور کار ما قرار دارد.

اخبار برگزیده شبستان