خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷

الخميس ٧ شوّال ١٤٣٩

Thursday, June 21, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : معرفی کتاب - زمان :   ۱۳۹۵/۳/۲۹ - ۱۰:۱۷ شناسه خبر : ۵۵۱۹۴۹

«مکتب روانشناسی وحدت مدار» کتاب شد
خبرگزاری شبستان:«مکتب روانشناسی وحدت مدار» مقایسه تطبیقی با مکاتیب روان تحلیلی ، رفتارگرایی ، انسان گرایی، وجود گرایی، شناخت گرایی ، گشتالت ، معناگرایی اثر دکتر«علی زاده محمدی» است که به تازگی به همت نشر قطره چاپ شده است.

به گزارش خبرنگار کتاب شبستان، کتاب حاضر مکتبي نو را در حوزه‌ي روان‌شناسي، بر اساس فلسفه و معرفت وحدت معرفي مي‌کند.

علي زاده‌محمدي مؤلف و مبتکر اين رويکرد، روان‌شناس و عضو هيئت علمي دانشگاه شهيد بهشتي، از آغاز جواني دلبسته‌ي فلسفه و حکمت نوين وحدت شد و عمده‌ي مطالعات و الهامات روان‌شناختي خود را در اين جهت سامان داد.

 اين رويکرد نگاهي جامع به فطرت وحداني انسان و عالم دارد و تحولات و نابه‌ساماني‌هاي ذهني اشخاص را در چگونگي پاسخگويي به نياز اتصال وحداني خويشتن در مراحل رشد زندگي توصيف مي‌کند. مکتب روان‌شناسي وحدت‌مدار به معناي زندگي و نگرش و فرهنگ مردم شرق و خاورميانه توجهي عميق دارد.

 اين مکتب به گرايشي فطري تکيه دارد که انگيزش و رفتار را به سوي وحدتي غايت‌مدار باطني هدايت مي‌کند و راه رشد و شکوفايي را در شناسايي و اتصال به وحدت منحصربه‌فرد سرشت و سرنوشت شخص معرفي مي‌کند. اين رويکرد مستقل و در ضمن مکمل و همراه ديگر مکاتب روان‌شناسي است.

 مؤلف کتاب به پژوهشگري و درمانگري هنر و موسيقي هم شناخته شده است که در اين حوزه‌ها نيز درباره‌ي ساختار هنر وحدت‌مدار پژوهش مي‌کند.

 نشر قطره اثر حاضر را در226 صفحه  روانه بازار نشر کرده است.

پایان پیام/476

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

«زنان، غذا و خدا» اثر «راس گنین»

خبرگزاری شبستان:«زنان، غذا و خدا» اثر «راس گنین» اثردکتر«فرنوش طاهرلو» را نشر« قطره» چاپ کرده است.

اخبار برگزیده شبستان