خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰

الأربعاء ٢٠ ربيع الأوّل ١٤٤٣

Wednesday, October 27, 2021

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : گیلان - زمان :   ۱۳۹۵/۴/۲۲ - ۱۱:۰۶ شناسه خبر : ۵۵۷۸۴۱

بی‌توجهی به عفاف و حجاب نادیده‌ گرفتن حقوق اجتماعی مردم است
خبرگزاری شبستان: رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با اشاره به اینکه زبان لین و نرم سبب تاثیرگذاری امر به معروف و نهی از منکر در مسئله حجاب و عفاف می‌شود، گفت: بی‌توجهی به عفاف و حجاب نادیده‌ گرفتن حقوق اجتماعی مردم است.

محسن جعفری، رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان به مناسبت فرارسیدن هفته عفاف و حجاب در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان، اظهار کرد: حجاب تنها يك دستورالعمل دينی و وظيفه شرعی برای زنان مسلمان نيست، بلكه از ضرورت‌های اجتماعي جوامع انسانی است كه با وجود آن منافع و تاثيرات شگرفی در جامعه پديدار شده و عدم رعايت آن، زيان‌ها و آثار مخربی در فرهنگ عمومی اجتماع و حتی اقتصاد و سياست بر جای گذاشته است.


وی با اشاره به اینکه مسئله عفت و رعایت حجاب اسلامی باید با زبان نرم در جامعه تذکر داده شود، تاکید کرد: زبان لین و نرم سبب تاثیرگذاری امر به معروف و نهی از منکر در مسئله حجاب و عفاف می‌شود.


جعفری با بیان اینکه موضوع خانواده به عنوان حلقه مفقوده در فریضه امر به معروف و نهی از منکر است، خاطرنشان کرد: عفت و حیا بانوی ایران اسلامی باید در سراسر جهان به عنوان رکن اصلی یک خانواده الگو قرار گیرد.


رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با تاکید بر اینکه با وجود اولویت داشتن بحث عفاف و حجاب در جامعه نباید مسأله امر به معروف و نهی از منکر را تنها در این زمینه خلاصه کرد، خاطرنشان کرد: امر به معروف در بخش‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی نیز کاربرد دارد.


وی با بیان اینکه بحث عفاف و حجاب تنها به پوشش چادر و مقنعه خلاصه نمی‌شود، گفت: با وجود اینکه پوشش چادر و مقنعه یک پوشش ایده آل در جامعه اسلامی است اما حضور بانوان با حجاب اسلامی بدون چادر نیز منافاتی با بحث حجاب ندارد.


جعفری با اشاره به اینکه نوع پوشش درست و عرفی جامعه هم در مردان و هم در زنان باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: مسئله عفاف، زن و مرد ندارد و باید در همه شئونات رعایت شود.


رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با تاکید بر اینکه به مسئله عفاف و حجاب از منظر فقهی، حقوقی و بهداشت و روان باید توجه شود، افزود: به این باور رسیده‌ایم وقتی نگاه افراد به بی حجابی عادی شده یعنی اینکه حقوق اجتماعی مردم نادیده گرفته شده و حریم عفاف و حجاب در جامعه باید به گونه‌ای باشد که حقوق شهروندی در آن رعایت شود.


وی اظهار کرد: در حال حاضر مردمی شدن مسئله امر به معروف و نهی از منکر یک ضرورت است و اگر دغدغه مردم این باشد که جامعه سالم برای خود و فرزندان خود بسازند، آن زمان است که موفق شده‌ایم.


جعفری با اشاره به اینکه عادی‌شدن بی‌حجابی در جامعه یک نگرانی بزرگ است، اذعان کرد: با این وجود برخی افراد نسبت بِه حالت بدحجابی در جامعه نگاهی افراطی دارند و اساس آمار خود در این حوزه را، منحصر به تردد برخی افراد در برخی مکان‌های خاص کرده‌اند.

پایان پیام/162

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان گزارش می دهد؛

«گوروس جارو» هنری که رو به فراموشی می رود

تولید جاروی سنتی در گیلان از گیاهی موسوم به «گُوروس» تا یک دهه پیش رونق زیادی داشت. با تغییرکاربری اراضی کشاورزی، این هنر نیز رو به فراموشی است.

اخبار برگزیده شبستان