خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

الأربعاء ١٨ المحرّم ١٤٤١

Wednesday, September 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : یزد - زمان :   ۱۳۹۵/۷/۸ - ۱۳:۰۵ شناسه خبر : ۵۷۷۳۱۳
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام؛
تقویت روحیه انقلابی، مهمترین عامل در پیشروی انقلاب
خبرگزاری شبستان: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اهمیت وجود روحیه انقلابی در تمامی دوران های انقلاب گفت: تقویت روحیه انقلابی، مهمترین عامل در پیشروی انقلاب است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یزد،  حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز ( 8 مهر) در گردهمایی « رهروان حسینی» در مسجد روضه محمدیه یزد گفت:  ما در موقعیت مهمی قرار گرفته ایم زیرا پس از چندین دهه از عمر انقلاب، تثبیت انقلاب را داریم و به نحوی برای ملت های دیگر الگو شده ایم.

 

وی افزود: انقلابیون بعد از پیروزی انقلاب نباید روحیه انقلابی را کنار بگذارند و البته در شرایط انقلاب نیز این روحیه اوج و پس از پیروزی نیز افت دارد اما نباید اجازه داد که این روحیه افت پیدا کرده و به فراموشی سپرده شود و باید این میراث امام  و شهدا را نگه داشت و برای آیندگان نیز تبیین کنیم.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: ما باید نگرانی دائمی و نگهداری بیشتری داشته باشیم و بدانیم که این روحیه انقلابی نباید رسوب و رکود داشته باشد، زیرا برای جامعه زیانبار است.

 

حجت الاسلام مصباحی مقدم بیان کرد: موج انقلابی بودن باید در جامعه وجود داشته باشد و یکی از چیزهایی که روحیه انقلابی را از بین می برد، خاطر جمعی است که این می تواند آسیب زننده باشد.

 

وی افزود: این خاطر جمعی، انسان را به روحیه تن آسایی  و راحت طلبی و دل خوش کردن بر وضعیت موجود می کشاند و باید بدانیم که حرکت رو به تکامل، حرکت رو به سعود همانند کار کوهنوردان است.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: برخی از اوایل انقلاب تاکنون عقب گرد کرده اند و نتوانسته اند که این راه را تحمل کنند و در این راه سقوط کرده اند که ممکن است زیاد صدا نداشته باشد.

 

حجت الاسلام مصباحی مقدم گفت: در این راه ممکن است جامعه نیز راه سقوط را در پیش بگیرد زیرا انقلابی بودن جامعه نیز امری مهم و اساسی برای پیشرفت است.

 

وی افزود: انقلابی بودن را راحت طلبی و عیش و نوش نمی خواند اما باید توجه داشته باشیم که خداوند آنها را از ما دریغ نمی کند بلکه این راحت طلبی برای ادامه راه است  و نه ایستادن.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: ما نباید به وضع موجود اکتفا کنیم و نه تنها خود بسنده نکنیم بلکه دیگران را با خود بسیج کنیم و از روجیه ما رویجه بگیرند.

 

حجت الاسلام مصباحی مقدم گفت: تغییر رفتار جوانان به دلیل بها ندادن به جوانان و کار نکردن روی تربیت آنها و نبود انگیزه در آنها است و اگر صحنه مشابه ایجاد شود خود را ظهور و بروز می دهند.

 

وی افزود: یکی از مقتضیات شرایط امروز ما جلوگیری از نفوذ دشمن است که مقام معظم رهبری نیز بر آن تاکید دارند که خصوصا  در مورد برجام و نفوذ است.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: دشمنان تا شما را عوض نکنند از شما دست نمی کشند و امروز نیز این آیه قرآن بارها بر ما آشکار شده است و بدانید که هیچگاه دشمنان شما دوست شما نمی شوند.

 

وی با اشاره به برجام گفت: حرف آخر بسیاری از افراد در برجام به رسمت شناختن اسرائیل است اما این آرزو را به گور خواهند برد.

 

حجت الاسلام مصباحی مقدم گفت: من در مجلس در خصوص برجام نطق کردم و گفتم امروز آمریکا بیش از ما به مذاکره نیاز دارد و رئیس جمهور امریکا نیز بارها دست خود را دراز کرده اند و می خواهند از این طریق ضعف های خود را جبران کنند و مذاکره کنندگان ما نیز باید بدان توجه کنند.

 

وی افزود: ایران در موضع قدرت و عزت است و اگر در این مذاکرات به نتیجه برسیم و تحریم ها برداشته شود موفقیم اما بدانیم که آنها به مذاکره نیاز دارند و نباید آغوش خود را باز کنیم.

 

حجت الاسلام مصباحی مقدم بیان کرد: هنوز برخی ها از برجام صحبت می کنند که مانند « آش دهان سوز» است اما این طور نیست اما یک قدم در خصوص محدودیت های فعالیت های هسته ای برای ما بوجود آوردند و یک فضای سنگین تبلیغاتی علیه ما برداشته اند ولی با این وجود من از اصل برجام هیچگاه مخالفت نکردم و البته بر احتیاط تاکید داشتم.

 

وی ادامه داد:  دستاورد آمریکایی ها در برجام نیز برداشتن اهرم فشار صهیونیست ها از کشورهای غربی بود و در این راستا بدانیم و جاذم باشیم آمریکاییها بنای دوستی با ما ندارند و باید حواسمان باشد که نفوذ نکنند.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نفوذ فرهنگی یکی از راه های نفوذ است که دشمنان بدان بسیار امیدوار هستند و منتظر هستند که نسل های آینده دیگر انقلابی نباشند البته برخی تظاهرات رفتار در جوانان ما آنها را به غلط می اندازد که ما معتقدیم که ظاهرها بدون عمق است و عمق آن در محرم است.

 

حجت الاسلام مصباحی مقدم ادامه داد: محرم است که لایه زیرین حقیقت وجود جوانان ما را آشکار می کند و چیز دیگری نیست و این لایه رویین تحت تاثیر تبلیغات آنها است و همین نیز خطرناک است.

 

وی افزود: ما آیات متعددی در خصوص تشبه به کفار داریم و باید بدانیم که عزت ما به تقلید نیست بلکه مبتی بر ارزش های اسلامی است و افرادی که خلاقیت دارند باید بر اساس اسلام الگو دهند.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: نفوذ سیاسی از دیگر نفوذها است که در مسئولین و اطراف آنها و روابط عمومی دستگاه ها ایجاد می شود که باید به آن بسیار توجه داشت.

 

حجت الاسلام مصباحی مقدم بیان کرد: امروز انقلاب اسلامی کشوری با معنا است و سیاست های قدرت ایران تحت تاثیر هیچ قدرتی نیست و این راه نیز ادامه دارد.

 

وی افزود: نفوذ اقتصادی نیز از دیگر نفوذها است که در قراردادهای نفتی از جمله آنها است و در این راستا نباید اجازه دهیم که آرام آرام سلطه بر ما پیدا کنند و بازار ما را با تولیدات نهایی خود قبضه کنند زیرا تولید داخلی از بین می رود که این نفوذ اقتصادی است.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به فرهنگ اقتصاد مقاومتی گفت: بخشی از اقتصاد مقاومتی امور فرهنگی است که یکی از فرهنگ ها در خصوص فرهنگ کار و تلاش است و این فرهنگ را از رفتار امیر المومنین(علیه السلام) باید بگیریم.

پایان پیام/449

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

نماینده ولی فقیه در استان یزد:

سیستم آموزشی ایران نیازمند تحولی عظیم است

آیت الله ناصری یزدی با اشاره به اینکه بخوان، حفظ کن و نمره بگیر پایه سیستم آموزشی ایران است گفت: این سیستم در ایران نیازمند تحولی عظیم است.

اخبار برگزیده شبستان