خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷

الأربعاء ١٣ رجب ١٤٤٠

Wednesday, March 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : فرهنگ و ادب - تئاتر و هنرهای تجسمی زمان :   ۱۳۹۵/۸/۲۴ - ۱۵:۳۵ شناسه خبر : ۵۸۸۰۱۰

آثار گنجينه موزه در اختيار امين اموال است
خبرگزاری شبستان: پيرو انتشار مصاحبه اي از سرپرست موزه هنرهاي معاصر تهران درباره آثار گنجينه موزه و نگهداري آثار و بر اساس ضرورت تبيين ضوابط نگهداري آثار و اموال دولتي، شيوه نگهداري آثار گنجينه توضيح داده مي شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان و به نقل از روابط عمومي موزه هنرهاي معاصر تهران، مسئوليت نگهداري از اموال و آثار دولتي در نهادها و وزارتخانه هاي دولتي با امين اموال و جمعدار اموال است و مسئوليت آثار گنجينه موزه هنرهاي معاصرتهران از ابتداي تاسيس موزه با امين اموال موزه بوده است و هنوز هم همين روال ادامه دارد.

آثارگنجينه موزه هنرهاي معاصر تهران براساس مقررات دراختيار امين اموال موزه است و طبق قوانين و مقررات امين اموال مي بايست كارمند رسمي وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي باشد كه با معرفي موزه هنرهاي معاصر تهران و تاييد ذيحسابي وزارت متبوع مي تواند به عنوان امين اموال فعاليت كند، بنابراين در هيچ دوره اي آثار گنجينه به مديران موزه تحويل داده نشده بلكه در اختيار و تحويل امين اموال بوده است.

موزه هنرهاي معاصر تهران از آغاز فعاليت خود تاكنون دو امين اموال را تجربه كرده است، امين اموال نخست موزه از آغاز به كار موزه هنرهاي معاصر تهران تا سال 1388 كه به بازنشستگي رسيد، اموال و آثار گنجينه را در اختيار داشت و پس از آن هم شخص ديگري از كارمندان رسمي با معرفي موزه و تاييد ذيحسابي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به عنوان امين اموال آثار گنجينه را از امين اموال قبلي تحويل گرفت.

بنابراين اينكه مديران موزه هنرهاي معاصر تهران آثار گنجينه را از مدير قبلي تحويل نگرفته اند، نكته عجيب و غير معمول و خلاف مقررات نيست و در هيچ دوره اي مدير موزه آثار گنجينه را تحويل نگرفته است بلكه بر اساس ضوابط و مقررات ،آثار گنجينه هميشه در اختيار امين اموال بوده است،چنانكه اموال يك سازمان يا وزارتخانه از قبيل تجهيزات ، ميز ، صندلي و ... به امين اموال همان سازمان يا وزارتخانه تحويل داده مي شود.

 

پایان پیام/32

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

با نگاهی به حذف فردوسی پور از برنامه نود

طنز تلخ مدیریت در رسانه ملی

برنامه نود در حالی شب گذشته از جدول پخش شبکه سه حذف شد که چند روز قبل در جشنواره جام جم به عنوان بهترین برنامه از نگاه مردم و داوران انتخاب شده بود.

اخبار برگزیده شبستان