خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

الثلاثاء ٣ ربيع الأوّل ١٤٤٢

Tuesday, October 20, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : یزد - زمان :   ۱۳۹۵/۱۰/۹ - ۱۰:۰۵ شناسه خبر : ۵۹۷۷۳۸
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام؛
حماسه ۹ دی، معجزه ای در انقلاب اسلامی بود/ اقتصاد و فرهنگ هدف آخر دشمنان برای انقلاب اسلامی است
خبرگزاری شبستان: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: حماسه ۹ دی، معجزه و بیمه ای بزرگ در تاریخ انقلاب اسلامی بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یزد، محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز ( 9 دی) در مراسم بزرگداشت روز بصیرت در مسجد روضه محمدیه استان یزد گفت: استان یزد سرزمین علم، علما، بزرگان، مجاهدین  و سرزمین حماسه و بصیرت است.

 

وی افزود: یزد محل پرورش علمایی جهادی در راه دین، اسلام است که خدمات بزرگی از آنها در زمینه اسلام و انقلاب ارائه شده است که نمونه بزرگ ان تاسیس حوزه علمیه قم  است که بخشی از تمدن، شهدا و فرهنگ ما مدیون آنها است.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: امروز تجمع شما در این مکان برای یادآوری حماسه بزرگ 9 دی، انقلاب بصیرت و قیام مردم ایران در مقابل فتنه ای بزرگ در تاریخ ایران است.

 

رضایی تصریح کرد: خیلی ها میخواهند قیام مردم ایران در 9 دی به فراموشی سپرده شود اما ما میدانیم که این افراد همانهایی هستند که پس از انقلاب فریاد می زدند که انقلاب پیروز شد و مردم به خانه های خود بروند و ما کشور را اداره میکنیم.

 

وی ادامه داد: ما میدانیم که هر کجا مردم صحنه را خالی کردند ما شکست خوردیم.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما در انقلاب فتنه های زیادی را پشت سر گذاشته ایم اما این فتنه جز فتنه هایی است که خود را در سطح انقلاب و تسخیر لانه  جاسوسی در تاریخ انقلاب اسلامی قرار داده است.

 

رضایی بیان کرد: ما انقلاب را با شعارهایی همچون « مرگ بر آمریکا»، « مرگ بر اسرائیل» آغاز کردیم و پس از آن نیز با تسخیر لانه جاسوسی این شعارها را در تمام جهان اشاعه پیدا کرد.

 

وی افزود: 9 دی قیام علیه وابستگی، لجبازی و کینه توزی و خودخواهی بود که پرده از روی موانع جدی انقلاب بر می دارد و ملت نشان داد که این انقلاب برای خواص نیست و متعلق به ملت ایران است.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: انقلاب بصیرت و عبور ملت از نخبگان و مهمترین موانع داخلی که انقلاب را شخصی گرایی و احساس تملک می کردند، بود که این نشان دهنده پیشرفت سیاسی ملت ایران بود.

 

رضایی تصریح کرد: مردم ما در 9 دی استبداد و استکبار را با شعار « مرگ بر فتنه گران» در کنار « مرگ بر اسرائیل» و « مرگ بر آمریکا» همراه کردند.

 

وی ادامه داد: ملت ایران سیاسی ترین ملت دنیا است و نشان داد که از درک دیگران بالاتر است.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اولین فتنه ۲ هفته بعد از انقلاب اسلامی توسط منافقین بود و بعد از آن فتنه های شریعتمداری، مفتی زاده، مهدی هاشمی در قم داشتیم اما فتنه 88 با همه آنها متفاوت بود و آنقدر آمریکا و اسرائیل را بدان امیدوار کرد  و سعی داشتند تا نظام جمهوری اسلامی را بر اندازند و امید زیادی را از فتنه گران گرفتند.

 

رضایی بیان کرد: در انتخابات 88 بالای 40 میلیون بودند که تیری بر امیدواری آمریکا و اسرائیل بود ولی بلافاصله فتنه گران امید را به آنها برگرداندند ورسانه هایی که قبل از انتخابات تعطیل بودند، دوباره جان گرفتند و در مقابل جبهه مقاومت را نیز با نگرانی همراه کردند.

 

وی افزود: ماجرای 88 از یک اعتراض شروع شد اما دیری نپایید که عوامل خارجی روز به روز جنگ احزاب بزرگی را در تهران و برخی از شهرها ایجاد کردند و آنها نیز کسانی بودند که شکست خورده بودند و تحرک بزرگی را علیه نظام بوجود آوردند.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: از طرف دیگر نیز با این اتفاقات نزدیک به 9 ماه سرمایه گذاری در کشور تعطیل شد و همراه با آن میلیارد ها خسارت به کشور ما وارد کردند و حیثیت بین المللی ما را نیز با خدشه همراه کردند.

 

رضایی تصریح کرد: پیچیدگی فتنه 88 در این بود که حق و باطل تعطیل شده بود و فضایی مه آلود بود که جبهه حق و باطل قابل تشخیص نبود.

 

وی ادامه داد: سه راه حل برای جلوگیری از فتنه وجود داشت که در بخش اول نامزدهای می توانستند بر اساس قانون عمل کنند و پس از آن نیز همراهیان این افراد نیز می توانستند با صحبت با نامزدهای خود از این غائله جلوگیری کنند و در راه حل سوم نیز بزرگان کشور می توانستند که از این افراد جلوگیری کنند که هیچ کدام از این اتفاقات نیافتاد.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: پس از آن بود که مردم به صحنه آمدند و پس از آن که تمامی راه ها به بن بست رسید مردم راه خود را پیش گرفتند زیرا همه منتظر رسیدن به نقطه ای بودند که این انتظار از عاشورا شروع شد و این انفجاری در تهران وشهرهای دیگر بوجود اورد که حتی صدا و سیما را نیز غافلگیر کرد و این معجزه ای بزرگ بود.

 

رضایی ادامه داد: این ماجرای بزرگی بود که انقلاب را بیمه کرد و همانطور که دفاع مقدس، قدس و تسخیر لانه جاسوسی مهم بود این روز نیز بسیار مهم در تاریخ ما است.

 

وی افزود: آنقدر درس های بزرگی در 9 دی وجود آورد که باید صادقانه گفت و توضیح داد زیرا حوادث بزرگی بوجود آورد.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به محاکمه سران فتنه خاطرنشان کرد: امروز باید در محاکه این دو نفر درست و صحیح و محاکمه تاریخی انجام شود و مستند و خساراتی  را که در این مدت به ما وارد شد و دستاوردهایی که ملت ایران بوجود اوردند را در تاریخ ثبت کرد.

 

رضایی تصریح کرد: دستاوردهای انقلاب، قیام و نهضت 9 دی بسیار فوق العاده بود که توانمند شدن مردم ایران در تشخیص حق و باطل، یاس و ناامیدی دشمن از ترفندهای مختلف مانند فتنه و تثبیت رابطه مردم با انقلاب، اسلام، دین و امام جمسین ( علیه السلام) بود.

 

وی ادامه داد: امروز ما مردم بصیری داریم که میدانند که مشکلات در خصوص مدیریت ها است و این مسائل را به انقلاب و اسلام ربط نمی دهند و اگر این مشکلات در کشورهای دیگر بود بارها انقلاب کرده بودند اما مردم ما با فهم و بصیرت منشا این مشکلات را می دانند.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز همه توطئه ها به سمت مردم آمده اند و میخواهند فاصله بین مردم و رهبری و اسلام ایجاد کنند که ماهواره ها و شبکه های مجازی  و لندنی ها و واشنگتنی ها همگی بسیج شده اند و می خواهند با به بعد اقتصادی و زندگی مردم وارد شوند.

 

رضایی بیان کرد: ما امروز موانع سیاست داخلی و خارجی و دفاع و امنیت را گذرانده ایم و به مانع آخر در اقتصاد و فرهنگ رسیده ایم و نقشه مبارزه ما نیز اقتصاد مقاومتی است که سخت کوشی و ابتکار مردم یزد میتواند الگویی برای ما در این نقشه باشد.

 

وی افزود: دولتمردان ما باید تمامی اندوخته های خود را به کار گیرند تا از این آخرین مانع عبور کنیم و اگر از این مانع عبور کنیم ما در قله های جهان می ایستیم.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: زمانی در مذاکرات سوریه، آمریکا ما را راه نمی داد اما شما دیدید که در روزهای اخیر ما و روسیه و ترکیه در خصوص آینده سوریه جلسه داشتیم و عربستان را راه ندادیم و هرگز نیز راه نخواهیم داد.

 

رضایی تصریح کرد: امروز مسئولان باید پاسخگو باشند که چرا شکاف و عدم توازن وجود دارد و دوستانی که با رای مردم می روند باید خودشان را به رزمندگان و شهدا برسانند زیرا فاصله زیادی بین مردم و مسئولان است.

پایان پیام/449

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

امام جمعه یزد:

احیای موقوفات نیازمند حرکت جدی و جهادی است

آیت الله ناصری یزدی با تاکید بر اینکه درآمد وقف طی چند دهه گذشته به شدت کاهش یافته است، گفت: احیای موقوفات و فرهنگ وقف نیازمند یک حرکت جدی و جهادی است.

اخبار برگزیده شبستان