خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٦ رمضان ١٤٤٠

Tuesday, May 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : خراسان رضوی - زمان :   ۱۳۹۶/۲/۳۰ - ۱۲:۰۶ شناسه خبر : ۶۳۰۰۵۰

ساماندهی مدارس حوزه علمیه خراسان انجام می شود
خبرگزاری شبستان: مدیر عالی حوزه علمیه خراسان گفت: ساماندهی مدارس حوزه علمیه خراسان به دنبال ایجاد حرکتی تحولی برای اساتید و توانمندسازی و ساماندهی و سطح بندی مدارس است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از مشهد و به نقل از روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت الله سید مصباح عاملی مدیر عالی حوزه علمیه خراسان در دیدار نماینده تولیت، مدیر و یکی از اساتید مدرسه علمیه امام صادق(علیه السلام) با بیان اینکه حوزه علمیه خراسان به دنبال ایجاد حرکتی تحولی برای توانمندسازی و ساماندهی و سطح بندی مدارس می باشد، یادآور شد: سطح بندی از لحاظ ویژگی های مختلف انجام می شود و بر همان اساس برنامه داریم و سعی می کنیم برای بهسازی روش ها اقدام کنیم.

 

مدیر عالی حوزه علمیه خراسان در ادامه با اشاره به چالش هایی که نسبت به مسائل انقلابی و دینی در آموزش و پرورش و دانشگاه ها وجود دارد و باید حوزه علمیه در این امر وارد شود زیرا برخی آموزش ها از شئون حوزه علمیه است، گفت: اگر نگاه سکولاری وجود داشته باشد، به ویژه در جایی مانند آموزش و پرورش که به شکل گیری اندیشه اقدام می کند، اسنادی امضا می شود که غیر قابل قبول می باشد.

 

وی با بیان اینکه حوزه علمیه نسبت به برخی موارد مانند سند ۲۰۳۰ مسئولیت ارشادی دارد، گفت: روشن است یکی از مسئولیت های حوزه علمیه روشنگری، ارشاد و ایستادن در برابر هر حرکت انحرافی است.

 

آیت الله عاملی با اشاره به لزوم تقویت تشکیلات ارتباطی و اطلاعاتی به معنای غیر حراستی برای پیشگیری و ارشاد از سوی حوزه علمیه، اظهار کرد: استادی که بینش سیاسی نداشته باشد و با مقام معظم رهبری همراه نباشد، مورد تایید نیست.

 

وی با بیان اینکه حوزه علمیه به دنبال کاری اساسی در آموزش و پرورش است، گفت: به دنبال این امر هستیم که یکسری مدارس آموزش و پروش مرتبط با حوزه علمیه برای حضور فرزندان مذهبی راه اندازی کنیم.

 

مدیر عالی حوزه علمیه خراسان در ادامه با اشاره به اهمیت حرکت همه جانبه در مسیر ولایت و رهبری و حوزه انقلابی بودن، اظهار کرد: خط قرمز ما، اسلام اصیل، نظام دینی، اندیشه های امام و مسئله ولایت است.

 

وی با بیان اینکه ملاک حرکت حوزه رهنمودهای مقام معظم رهبری است، گفت: به طور مثال درباره علوم عقلی همان چیزی که مورد ایشان است مدنظر می باشد، زیرا بنا بر فرمایش معظم له، دفاع از اسلام اصیل پشتوانه نظری و عقلانی محکم نیاز دارد.

 

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان افزود: مدیریت فلسفه توسط حوزویان مهم است و اگر آنان این کار را نکنند دیگران انجام خواهند داد و با اندیشه های نادرست همراه خواهد شد.

 

آیت الله عاملی با اشاره به یکپارچگی در حوزه علمیه خراسان، ابراز کرد: تلاش می کنیم فعالیت های پراکنده انجام نشود و در تعامل ها همراهی با جریان کلی انقلاب وجود دارد و یکی از نخستین کارها فعالیت هماهنگ و یا دست کم به صورت مجمع الجزایری به جای فعالیت جزیره ای است.

پایان پیام/483

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی:

ترویج فعالیت‌ های قرآنی مهم ‌ترین شاخصه چهاردهمین نمایشگاه قرآن مشهد بود

مروارید رویکرد بین‌المللی، قرآنی و ترویج فعالیت‌های قرآنی را مهم‌ترین شاخص نمایشگاه امسال دانست و عنوان کرد: تلاش کرده‌ایم تا در چهاردهمین دوره نمایشگاه قرآن، علاوه بر فضایی معنوی و قرآنی، نشاط و شادی معنوی را در برنامه‌هایمان داشته باشیم.

اخبار برگزیده شبستان